آلومینیوم اختصاصی ترمال بریک

آلومینیوم اختصاصی یا پنجره اختصاصی به آن دسته از پروفیل های آلومینیومی گفته می شود که نیاز هر مشتری بوده و بر طبق خواسته مشتری توسط شرکت طراحی و تولید می شود. معمولا بیشترین کاربرد پروفیل آلومینیوم صنعتی اختصاصی در تولید درب و پنجره آلومینیوم می باشد. بسیاری از تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم با بکارگیری مهندسین با تجربه و آشنا به طراحی قالب اکستروژن  و مقاطع پروفیل آلومینیوم محصولات جدیدی از پنجره آلومینیوم را به بازار عرضه می کنند که هر یک سیستم اختصاصی خود را دارا می باشد. این تغییرات بیشتر در زمینه شکل هندسی مقاطع پروفیل آلومینیوم می باشد که با اندکی تغییر در مقطع پروفیل، درب و پنجره آلومینیوم اختصاصی ترمال بریک تولید می کنند. اما باید دید که این تغییرات در نحوه بکارگیری و عملکرد آن موثر واقع می شود یا خیر. در واقع اندک شرکت هایی وجود دارند که بسیار مفید و موثر تولید می کنند.

آلومینیوم اختصاصی

09362761993

پنجره اختصاصی  و نقش مهم بیلت فابریک در تولید آن

پنجره اختصاصی این مجتمع از بیلت فابریک تولید میشود زیرا یکی دیگر از نکاتی که در تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی نقش مهمی دارد این است که کیفیت بیلت آلومینیوم آن برای  پروفیل آلومینیوم پنجره بالا باشد. در واقع دو نوع پروفیل پنجره از خط تولید کارخانه ها بیرون می آید که یکی از بیلت آلومینیوم استاندارد و فابریک بوده که از درجه خلوص و کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و دیگری از بیلت بازیافتی می باشد که خلوص پایین تری دارد، که حتما باید این دو نکته را در هنگام درخواست تولید پروفیل پنجره و درب آلومینیوم اختصاصی رعایت کرد. به همین دلیل است خواص هدایت حرارتی آلومینیوم اهمیت بیشتری پیدا می کند و بهبود مقاومت حرارتی در پنجره آلومینیومی در طراحی و حفظ انرژی در داخل ساختمان امری بدیهی است.

درب الومینیوم اختصاصی

سوال های متداول

آلومینیوم اختصاصی چیست؟

 همان نسل جدید پروفیل های آلومینیوم درب و پنجره ترمالبریک میباشد.که در انواع مقاطع مختلف تولید میشوند.

مزایای آلومینیوم چیست؟

مقاومت بالا و وزن کم، ضد خوردگی و زنگ زدگی از مزایای آلومینیوم به شمار می آید که آن را به یک فلز مدرن، کارآمد و موثر برای تولید انواع پروفیل آلومینیوم تبدیل می کند

دو ویژگی مهم فلز آلومینیوم چیست؟

انعطاف پذیری ومقاومت بالا

انعطاف پذیری فلز آلومینیوم چیست؟

انعطاف پذیری فلز آلومینیوم بدین معنی است که می تواند به راحتی توسط هر یک از فرآیندهای اصلی تولید ، از جمله نورد، اکستروژن، ریخته گری شکل بگیرد، که تقریباً پتانسیل طراحی نامحدود را تضمین می کند.

آیا وزن کم آلومینیوم باعث میشود تا مقاومت آن کم شود؟

خیر، آلومینیوم فقط در یک سوم وزن، می تواند به اندازه فولاد مقاوم باشد

قیمت آلومینیوم درب و پنجره  اختصاصی

قیمت آلومینیوم درب و پنجره در مقایسه با پی وی سی بالاتر است اما چرا؟ پنجره های آلومینیومی به دلیل فرآیند ساخت و موادی که سازندگان در ساخت آنها استفاده می کنند گران تر هستند. قیمت اکستروژن پروفیل های یو پی ی سی ارزان تر است. علاوه بر این، پنجره‌های PVC  به رنگ سفید مستقیماً از پلیمر تولید می‌شوند. در حالی که پروفیل آلومینیومی پس از اکسترود کردن نیاز به رنگ آمیزی دارد که این البته به هزینه اکستروژن می افزاید. پنجره های آلومینیوم اختصاصی بیشتر سفارشی هستند و در سبک‌ها و سیستم های متفاوتی تولید میشوند اما  PVCبیشتر در  طرح‌های «استاندارد» عرضه میشوند بنابراین قیمت‌های ارزان‌تری در مقایسه با سایر مواد ارائه می‌دهد. شرکت های تولیدکننده  PVCu هستند که چندین هزار پنجره در هفته تولید می کنند. این در دسترس بودن انبوه PVCu به طور طبیعی به معنی قیمت پایین تر است.

درب و پنجره آلومینیوم اختصاصی

درب و پنجره آلومینیوم اختصاصی دارای ویژگی های بی شماری میباشدکه در ادامه آن را برای شما شرح میدهیم. در تولید پروفیل آلومینیوم این نوع پنجره اختصاصی به خصوص برای تولید درب آلومینیومی در ابعاد مختلف بنا به سلیقه مشتری مزیت های زیادی وجود دارد و بر قیمت پروفیل درب و پنجره آلومینیومی میتواند اثر گذار باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در خواست تولید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم درب و پنجره
 • استفاده از آلومینیوم مرغوب در ساخت درب و پنجره
 • دارای قابلیت بازیافت پس از چندین سال استفاده
 • تولید آن در ابعاد و طرح های متنوع و مختلف
 • توان تولید در پروژه های بزرگ
 • دارای گارانتی و ضمانت مناسب

در واقع پنجره های آلومینیومی اختصاصی به نوعی از پنجره دو یا سه جداره گفته می شود که بر اساس نیاز مشتری و در ابعاد و مقاطع خاص تولید شده باشد که از نظر انتقال صدا، عایق حرارتی و … کاملا مهندسی شده باشد. پنجره های قدیمی آلومینیومی در گذشته طوری ساخته می شد که فقط بتواند نور را به داخل محیط خانه یا اداره انتقال دهد و هیچ گونه عایق حرارتی نداشت. اما با استفاده از پروفیل آلومینیوم اختصاصی در ساخت پنجره های دوجداره تمامی معایب بالا برطرف شده و علاوه بر داشتن ظاهری بسیار شیک و زیبا، دارای مقاومت بسیار بالا، عایق صدا، عایق حرارتی و بهینه سازی مصرف سوخت نیز می شود.

پنجره آلومینیوم اختصاصی

پروفیل آلومینیوم ترمال بریک اختصاصی

در ساخت پروفیل آلومینیوم ترمال بریک اختصاصی از نوارهای پلی آمید استفاده میشود. پلی آمیدها پلیمرهایی با خواص عایق حرارتی عالی هستند که گزینه ای مناسب برای اتصال پروفیل های بیرونی و داخلی پنجره به شمار می آیند. با جدا کردن بخش های داخلی و خارجی فریم آلومینیومی، گرما نمی تواند به طور موثر در سراسر پنجره هدایت شود. پنجره پروفیل آلومینیوم ترمال بریک هنگامی که با شیشه های دو جداره همراه شود، به طور چشمگیری توانایی عایق کاری پروژه مسکونی یا تجاری شما را بهبود می بخشد که مستقیماً در هزینه های گرمایش و سرمایش منعکس می شود.

بهترین پنجره دوجداره

بهترین پنجره دوجداره، پنجره ترمال بریک آلومینیوم میباشد که مزایای بیشماری دارد از جمله مزیت های استفاده در ساخت انواع درب و پنجره آلومینیومی و  فروش پروفیل آلومینیوم در بازار را برای شما شرح داده ایم:

 • بکارگیری از یراق آلات با کیفیت و به روز
 • استفاده از شیشه های دو و سه جداره
 • امکان استفاده از شیشه هایی با ابعاد بزرگ بدون محدودیت
 • نصب سریع و آسان
 • امکان ساخت پنجره با دو رنگ متفاوت به صورتی که رنگ نمای داخلی پنجره میتواند با نمای خارجی آن تفاوت داشته باشد.
 • استفاده از رنگ های متنوع آندایزینگ، رنگ پودری و طرح چوب
 • مقاومت و عمر بالا
 • عایق بسیار مناسب در برابر حرارت، گرد و غبار و صدا
 • تمامی موارد بالا در یک پنجره و درب آلومینیوم اختصاصی وجود دارد.

تمامی موارد بالا در یک پنجره و درب آلومینیوم اختصاصی وجود دارد.

فروش الومینیوم اختصاصی

قیمت پروفیل درب و پنجره

قیمت پروفیل درب و پنجره بسته به نوع ترمال بریک و یا نرمال و همچنین هزینه رنگ کاری( اعم از آنادایز، پوشش های پودری و طرح چوب دارای قیمت های متفاوتی میباشد. پنجره ترمال بریک آلومینیوم اختصاصی به پنجره ای اطلاق میشود که دارای عایق حرارتی از نوع  پلی آمید میباشد. این تیغه ما بین پروفیل داخلی و خارجی پنجره قرار گرفته و مانع از انتقال گرما یا سرما از داخل یا خارج فریم میشود. در پنجره نرمال این تیغه موجود نمیباشد بنابراین 100 درصد عایق حرارتی نیست و وزن آلومینیوم به کار رفته نیز کم تر شده و قیمت آن در مقایسه با پنجره ترمال بریک پایین تر است. به طور کلی  قیمت پروفیل درب و پنجره آلومینیوم اختصاصی به عوامل بسیار دیگر مانند نوع طراحی پنجره ( پنجره لولایی، کشویی، فیکس، لیفت و ..) تعداد بازشو ها، تعداد یراق آلات و برند آن ، هزینه تولید پنجره، نصب و … بستگی دارد.

پروفیل آلومینیوم اختصاصی

پروفیل آلومینیوم اختصاصی همانطور که از نامش بر می آید به نوعی از انواع پروفیل آلومینیوم گفته می شود که به صورت اختصاصی و بنا به نیاز مشتری در ابعاد و در مقاطع مختلف تولید شود و نسبت به پروفیل آلومینیوم قدیمی دارای محبوبیت بیشتری باشد. علت استفاده و مزایای آلومینیوم اختصاصی و پر کاربرد بودن آن در صنایع  مختلف مقاومت بسیار بالا و شکل پذیری آسان آن میباشد که تمام عیب های استفاده از پنجره آلومینیومی قدیمی را پوشش داده است. یکی دیگر از مزایای اکستروژن آلومینیوم این است که کاملاً قابل بازیافت است. بر خلاف سایر مواد قابل بازیافت، آلومینیوم هنگامی که بازیافت می شود، خواص ترکیبی اولیه خود را نگه می دارد. ضایعات آن تنها 5 درصد از انرژی مورد نیاز برای ساخت این فلز را می گیرد. بنابراین منجر به  کاهش بیشتر هزینه ها میشود و یک خط تولید کاملا سازگار با محیط زیست است.

درب و پنجره آلومینیومی

وقتی تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی پنجره های خود را افزایش می دهند معمولاً می توانند هزینه ها را کاهش دهند. شایان ذکر است که پنجره  آلومینیومی به دلیل افزایش محبوبیت به تدریج مقرون به صرفه تر می شونداگر پنجره های آلومینیومی را دوست دارید اما مطمئن نیستید که با بودجه شما مطابقت دارد ، پیش یک مشاور فروش بروید بسیاری از تولیدکنندگان مدل های مختلفی از پنجره ها را برای بودجه های مختلف ارائه می دهند، بنابراین ارزش این را دارد که با یک متخصص گفتگو کنید.

مزایای آلومینیوم اختصاصی

درب و پنجره آلومینیوم اختصاصی

درب و پنجره اختصاصی امروزه می توانند به همان اندازه پنجره های یو پی وی سی از نظر انرژی صرفه جویی کنند. فناوری درب و پنجره آلومینیوم اختصاصی طی دو دهه گذشته مسیری طولانی را طی کرده است و این روزها پنجره ها و درهای آلومینیومی دارای عایق حرارتی نوآورانه در داخل فریم ها هستند، که مانع از انتقال حرارت می شود. در طراحی نسل جدید  پنجره های ترمال بریک با قرار دادن یک ماده عایق حرارتی  از جنس پلیمر در فریم های پنجره باعث میشود  دمای خارج به داخل منتقل نشود. این نوع پنجره ها اکنون با بهره وری از انرژی در نظر گرفته شده است که به منظور کارآیی بیشتر پنجره های آلومینیومی حتی در مناطق سردسیر و آب و هوای نامناسب میباشند. سطح بازده حرارتی ارائه شده توسط پنجره های آلومینیومی و پنجره های uPVC متغیر است و به کیفیت مواد و فرایندهای تولید بستگی دارد.

انواع درب و پنجره آلومینیومی

انواع درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک قوی، بادوام و کم مصرف هستند. این نوع پنجره ها برای پروژه های ساختمانی مدرن عالی میباشند. پنجره اختصاصی آلومینیوم ترمال بریک دارای ویژگی های زیر میباشد:

 1. بهره وری انرژی
 2. دارای یراق آلات با کیفیت
 3. ظاهری مدرن
 4. مقاومت بالا
 5. تنوع رنگ

فروش ترمال بریک

فروش ترمال بریک امکان ساخت پنجره آلومینیومی عایق  را فراهم می کند. حتی در پروفیل های بسیار نازک، درب آلومینیومی دو لنگه می تواند بیش از 1000 کیلو وزن را تحمل کند بدون این که خطر خم شدن یا پیچ خوردگی فریم ها وجود داشته باشد همچنین در صورت آتش سوزی پنجره دوجداره آلومینیومی اختصاصی به گسترش آن کمک نمی کنند و در واقع  آن را محدود می کنند. پنجره آلومینیوم اختصاصی به دلیل ساختار بادوام و محکم، امنیت بسیار بالایی را ایجاد می کنند و مانع از ورود مزاحمان می شوند. از آنجا که پروفیل آلومینیوم ترمال بریک بسیار قوی هستند، با تعداد زیادی مکانیسم و لوازم جانبی به طور موثر کار می کنند و امنیت شما را بیشتر تقویت می کنند. انواع درب و پنجره آلومینیومی گزینه های بی شماری در طراحی را ارائه می دهند هم از نظر ابعاد و هم چنین پوششهای سطحی با  کالیته های رنگ بسیار متنوع مطابق با انوع سلیقه ها میباشند.

پنجره اختصاصی آلومینیوم

پنجره اختصاصی آلومینیوم با استفاده از ترمال بریک یا موانع حرارتی میزان عایق کاری را بسیار بهبود می بخشد. در این پنجره  نوار پلی اورتان بین فریم داخلی و خارجی قرار می گیرد تا یک مانع حرارتی ایجاد کند و جریان  گرما را کاهش می دهد و باعث می شود پنجره های آلومینیومی با بهره وری انرژی بیشتری برخوردار شوند. انواع درب و پنجره آلومینیومی می توانند برای دستیابی به  طراحی مدرن و امروزی کمک کنند. با خطوط تمیز و فریم های باریک  آنها مکمل کاملی برای بهبود سبک معماری مدرن و مناسب برای مقاوم سازی یا ساخت و ساز جدید هستند.

آلومینیوم اختصاصی ترمال بریک

عایق صدا نیز یکی از اصلی ترین خصوصیاتی است که هنگام انتخاب پنجره آلومینیوم اختصاصی ترمال بریک باید به آن توجه کرد خصوصاً برای خانه هایی که در محیط های شهری با آلودگی صوتی زیاد قرار دارند. برای این منظور گواهینامه هایی در مورد عایق صوتی ارائه شده توسط پنجره ها وجود دارد. البته مهمترین عامل در افزایش عایق صدا ، صفحات شیشه ای هستند که درون پنجره ها یا درها نصب می شوند. به عنوان مثال ، پنجره های سه جداره عایق صوتی بالاتری را در رابطه با پنجره های دارای صفحه شیشه ای تک جداره ارائه می دهند. پیشرفت در فناوری و تحقیقات مداوم منجر به ایجاد فریم های آلومینیومی با عایق بندی بسیار بالا شده است. قاب های آلومینیومی تقویت شده با پلی آمیدهای عایق خاص می توانند سطح بالایی از عایق حرارتی مناسب برای ساختمانها را ارائه دهند. یک پنجره آلومینیومی اختصاصی با عایق حرارتی خانه شما را در برابر  حرارت نامطلوب از محیط خارجی  چه در زمستان و چه در تابستان محافظت می کند.

درب آلومینیوم

درب آلومینیوم یک انتخاب عالی و مدرن برای درب ورودی خانه شما است. اما مزایا و معایب درب های آلومینیومی چیست؟ درب های  آلومینیومی ذاتا محکم و بادوام هستند و دارای قاب های ایمن میباشند.

ویکتوریا بروکلزبی، موسس و مدیر ارشد اجرایی در Origin توضیح می‌دهد: «درب‌های آلومینیومی که با پوشش پودری تکمیل شده‌اند، بسیار با دوام و با حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری و بدون نیاز به رنگ‌آمیزی  مجدد میباشند. علاوه بر این، آلومینیوم اختصاصی یکی از سازگارترین مصالح ساختمانی موجود با محیط زیست است زیرا بی نهایت قابل بازیافت است. درب های آلومینیومی مدرن نیز دارای مقاومت بالایی هستند. آلومینیوم همچنین یک انتخاب عالی برای کسانی است که نگران فرسودگی یا پوسیدگی هستند. اما معایب؟ درب های آلومینیومی  یک محصول مدرن و درجه یک هستند، بنابراین انتظار داشته باشید که قیمت آنها نسبت به سایر گزینه ها در بازار بیشتر باشد. با این حال، آنها ممکن است سرمایه گذاری ارزشمندی را اثبات کنند زیرا درب آلومینیوم اختصاصی طول عمر بسیار بیشتری نسبت به نمونه های مشابه PVCu خود دارند.

ساخت پنجره آلومینیومی اختصاصی با بهترین یراق آلات

در ساخت پنجره آلومینیومی اختصاصی ترمال بریک از اجزا و یراق آلات با کیفیت بالا استفاده می شود. قفل ها، پروفیل آلومینیوم پنجره و یراق آلات  به گونه ای طراحی شده اند که پنجره اختصاصی ترمال بریک را در خط مقدم ظاهر، امنیت و مقاومت نگه میدارد. پنجره آلومینیوم اختصاصی ترمال بریک عمر بسیار طولانی دارند و در برابر عناصر آب و هوایی  بسیار مقاوم هستند. به دلیل مقاومت و دوام بالا، انواع درب و پنجره آلومینیومی را می توان  با  شیشه های بزرگ نصب کرد تا ازحداکثر ویو و منظره بیرون برخوردارباشد. تعداد کمی از مصالح ساختمانی وجود دارد که قابلیت انعطاف پذیری آلومینیوم رادارا باشند. انواع درب و پنجره آلومینیومی می تواند در طیف گسترده ای از پوششهای رنگی آندایزینگ، طرح چوب و پودری ارائه شوند و در بسیاری از انواع بازشو از جمله انواع لولایی، کشویی، دو جهت بازشو و محوری مورد استفاده قرار گیرد. در نتیجه پنجره اختصاصی ترمال بریک می توانند تکمیل کننده هرگونه طراحی معماری باشند.

درب و پنجره آلومینیوم

درب و پنجره آلومینیوم بهترین پنجره دوجداره نسل جدید شناخته شده اند زیرا پنجره آلومینیومی ترمال بریک هوابندی خوبی دارند. در تابستان اگر درها و پنجره های داخل خانه به خوبی هوابندی نشده باشند، زمان طولانی تری میکشد تا دمای داخل خانه کاهش یابد بنابراین کولر گازی مدت بیشتری باید کارکند تا محیط خانه خنک شود. و برعکس، اگر در و پنجره های خانه محکم بسته شوند، دمای داخل خانه سریعتر کاهش می یابد.علاوه بر این، پنجره عایق حرارتی می تواند مصرف انرژی را کاهش دهد،سلامت ما را تضمین کند، دمای داخل خانه را تنظیم کند و به ما اجازه دهد در محیط سالم تری زندگی کنیم.یکی دیگر از خواص مفید پروفیل درب و پنجره آلومینیوم اختصاصی این است که گرد و غبار را روی سطح جمع نمی کنند به همین مراقبت از این نوع سازه ها به حداقل می رسد. با این حال آلومینیوم دارای سطح پایین مقاومت حرارتی است و این عیب اصلی در سازه های آلومینیومی میباشد.

پنجره آلومینیوم اختصاصی

پنجره آلومینیوم اختصاصی پنجره ای است که متناسب با اندازه بازشوها(پنجره ) و الزامات مورد نیاز مشتری طراحی و ساخته میشود. پنجره اختصاصی به طور کلی انعطاف پذیری بسیاری از نظر زیبایی شناسی ارائه می دهند. پروفیل های پنجره دوجداره آلومینیومی اختصاصی را می توان مطابق با نیازهای طراحی، سبک های منحصر به فرد و رنگ دلخواه به صورت سفارشی برای صاحبان خانه برآورده کرد. بهتر است قبل از خرید پنجره با متخصصین ساخت پنجره مشاوره نمایید تا بازشوهای پنجره خانه شما را ارزیابی کرده و نیازهای طراحی وبهره وری انرژی متناسب با بودجه شما را در نظر بگیرد.

مزایای بهترین پنجره دوجداره اختصاصی

 1. بهره وری انرژی
  پنجره ای با دورنگ متفاوت (در این نوع پنجره میتوانید نمای داخلی پنجره را با نمای خارجی با رنگ های متفاوت انتخاب کنید)
 2. مقاومت بالا در برابر شرایط بد آب و هوا
 3. امکان استفاده از شیشه هایی با ابعاد بسیار بزرگ
 4. طول عمر بالا

پنجره آلومینیوم اختصاصی

کرتین وال اختصاصی

کرتین وال به صورت یک واحد کامل از عناصر ساختاری زیر تشکیل شده است:

 1.  پروفیل لامل ترانسوم
 2.  پروفیل لامل مولیون
 3.  شیشه
 4. براکت نگهدارنده

ترانسوم همان پروفیل های افقی بروی پانل پنجره کرتین وال میباشند و مولیون ها پروفیل های عمودی هستند که به وسیله براکت های نگهدارنده به سازه متصل میشود. این پروفیل هاعمدتاً در تحمل وزن مرده پروفیل کرتن وال نقش دارند. سیستم کرتن وال به سه روش متدوال مانند روش استیک، یونیتایزد و یوچنل اجرا میشود. درروش استیک هرجز باید یکی پس از دیگری و به صورت متناوب قرار گیرد. دراین اجرا به کیفیت بالا و دقت لازم برای نصب آلومینیوم اختصاصی نیاز میباشد. در سیستم یونیتایزد یا نمای شیشه ای پیوسته درکارخانه آماده میشود و به صورت یک یا دو واحد کامل به محل نصب آورده و برروی ساختمان اجرا میشود. این روش علی رغم امنیت و سرعت اجرا به دلیل هزینه بالا انتخاب به صرفه ای نمیباشد.

قیمت پنجره دوجداره  اختصاصی

اکثر نصابان پنجره های آلومینیومی از نرم افزارهای کاملاً پیچیده برای ارائه قیمت به شما استفاده می کنند و بیشتر آن ها بر اساس اندازه  و جزئیات دقیق است. بنابراین مطمئن باشید که در بیشتر موارد قیمت پنجره دوجداره  اختصاصی شما به طور منصفانه و درست محاسبه می شود .به طور کلی هر چه پروفیل آلومینیوم در طراحی پنجره شما بیشتر باشد، قیمت کلی پنجره های آلومینیوم اختصاصی شما بالاتر می رود. بنابراین، اگر طراحی پنجره شما دارای چندین بازشو است، آنها را به پنجره های بزرگتر و بازشوهای کمتر کاهش دهید زیرا متریال کمتر در پنجره شما قیمت کلی را پایین می آورد.مطمئناً، تهیه بهترین منبع تولید کننده پنجره های آلومینیومی برای صاحبان خانه آسان نیست، اما با تماس بگیرید و به شما کمک می کنیم تا با بهترین متخصصان آلومینیوم تماس بگیرید.

قیمت پنجره دوجداره اختصاصی

قیمت آلومینیوم اختصاصی  چقدر است؟

قیمت آلومینیوم اختصاصی بسته به هزینه های اکستروژن آلومینیوم میباشد و بر اساس نوع بیلت یا مواد اولیه، سطح مقطع، پیچیدگی، طول و مقدار قطعات مورد نیاز به طور قابل توجهی متفاوت است. هزینه های اکستروژن آلومینیوم را نیز می توان به 5 دسته اصلی تقسیم کرد: قیمت شمش آلومینیوم، هزینه یا دستمزد تولید، نوع هندسه سطح مقطع پروفیل، طول و وزن هر شاخه پروفیل. هزینه های ابزارآلات شامل هزینه طراحی وساخت قالب فولادی است و می تواند یک فرآیند زمان بر باشد و معمولاً هزینه ثابتی دارد. بدین معنی که مشتری فقط یک بارهزینه ساخت قالب را پرداخت میکند و پس از ساخت میتوان به طور مداوم ازهمان قالب برای تولید پروفیل خود استفاده کرد. جدا از تعداد قطعات مورد نیاز ویژگی‌هایی مانند تعداد کانال ها و اندازه ضخامت  می‌توانند پیچیدگی و هزینه‌ ساخت قالب را افزایش دهند.

پنجره آلومینیوم اختصاصی