ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت

ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم

ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم نیازمند نکات و ملاحظاتی است که باید قبل از طراحی مد نظر قرار گیرند. در این مقاله به پارامترهای منحصر بفردی اشاره شده است که لازمست مشتریان برای دست‌یابی به نتایج مطلوب‌تر قبل از سفارش ساخت قالب الومینیومی به آنها توجه نمایند.
ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم یکی از شاخه های اساسی در صنعت تولید پروفیل آلومینیوم میباشد. طراحی قالب اکسترود آلومینیوم ، یک رشته مهندسی تخصصی به شمار می آید که مبتنی بر دانش و مهارت است. با این آگاهی، ما همرا با تیم متخصص، مشاوره ی رایگان برای هر فرآیند متناسب با نیاز مشتریان خود ارائه می دهیم و با آموزش مداوم و انتقال فناوری، سعی بر این داریم تا در ارائه تولید قالب آلومینیوم با کیفیت و سایر خدمات در حوزه ی تولید پروفیل آلومینیوم، محصولاتی عالی را به مشتریان خود ارائه دهیم.

شرکت آلوم تکنیک با استفاده از پرس اکسترود آلومینیوم خدماتی از قبیل تولید پروفیل آلومینیوم و پروفیل آلومینیوم اختصاصی را ارائه می دهد. هدف ما تولید قالب اکسترود آلومینیوم با کیفیت بالا است که جدیدترین فناوری را با تحویل به موقع و مقرون به صرفه ترکیب می کند. تا قیمت قالب اکستروژن آلومینیوم  برای مشتریان عزیزمان معقول باشد. زیرا رضایت مشتری اولین و مهمترین هدف ما میباشد.

لوله آلومینیومی

09362761993

مشاوره رایگان

جهت ارسال نقشه، استعلام قیمت پروفیل آلومینیوم وقیمت قالب اکستروژن آلومینیوم با ما در تماس باشید

قیمت قالب اکستروژن آلومینیوم

در هنگام طراحی و ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم مواردی مثل شکل مقاطع پروفیل آلومینیوم، نوع آلیاژ آلومینیوم و ضخامت پروفیل مورد استفاده، دارای اهمیت بسیار زیادی است که بر قیمت قالب اکستروژن آلومینیوم تاثیر میگذارند. در این بخش به تعدادی از آلیاژ ها و کاربرد های آنها اشاره میکنیم این تعداد معدودی از گزینه‌ها، امکان دست‌یابی به ویژگی‌هایی از قبیل پرداخت خدمات پوششی مطلوب بر سطح پروفیل، سهولت استفاده و مقاومت بالا و غیره را فراهم می‌آورند، که معمولاً از همین تعداد معدود گزینه‌ها استفاده می‌شود.

قیمت قالب اکستروژن آلومینیوم

انواع آلیاژ در کارخانه اکسترود آلومینیوم عبارتند از:

‎ آلیاژ ٣٠٠٣ دارای مقاومت مکانیکی پایین می‌باشد. برای کاربردهای انتقال حرارت مناسب است.

‎‎ آلیاژ ٦٠٦٣  دارای ‏ مقاومت مکانیکی پایینی است. از این آلیاژ برای تولید درب و پنجره استفاده می‌شود.

‎ آلیاژ ٦٠٦١ دارای مقاومت مکانیکی متوسطی می‌باشد. در کاربردهای صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

‎ آلیاژ ٧٠٧٥ دارای بالاترین مقاومت مکانیکی است. از آنها در طراحی قطعه‌های اکستروژن آلومینیوم استفاده می‌شود.

کارخانه اکسترود آلومینیوم

ضخامت پروفیل در طراحی قالب اکسترود آلومینیوم

بسیاری از مشتریان در هنگام سفارش ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم، این جنبه‌ی مهم از آلومینیوم را نادیده می‌گیرند که در تولید پروفیل آلومینیوم هنگامی که شکل مقاطع پروفیل آلومینیوم دارای ضخامت کم باشند مقاومت پروفیل آلومینیوم را بسیار پایین میآورد و  ممکن است در فرایند تولید پرس اکستروژن آلومینیوم تاب‌خوردگی ایجاد شود. در نتیجه پایین بودن قیمت قالب اکسترود آلومینیوم  نا متعارف به صلاح محصول نهایی شما نمی باشد. مهارت و تخصص طراح جهت تولید قالب آلومینیوم مقرون به صرفه و اصولی بسیار کارآمد و ضروری میباشد و در این زمینه تنها طراح میتواند به شما مشاوره بهتری دهد.

قالب اکسترود آلومینیوم

قالب اکسترود آلومینیوم

قالب اکسترود آلومینیوم از پیچیده ترین قالب های صنعتی میباشد. هدف از طراحی و ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم، بالا بردن تلرانس، کیفیت و تعیین کننده شکل محصولات نهایی میباشد. در ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم، از سیستم های کد و فرایند ماشینکاری استفاده می شوند. اطمینان از طراحی قالب یک عامل تعیین کننده در کیفیت محصول اکسترود شده است. اطلاعات سطح مقاطع پروفیل آلومینیوم برای طراحی قالب بسیار با ارزش است زیرا تغییر شکل بر سطح مقاطع پروفیل آلومینیوم مستقیماً روی تحمل محصول اکسترود شده و طول عمر آن تأثیر می گذارد.

طول عمر قالب ها بسته به ظرفیت تولید محصول میباشد. اگرچه تغییر شکل قالب اکسترود آلومینیوم اجتناب ناپذیر است، اما همیشه انتظار می رود که میزان انحرافات قالب حداقل باشد. بر اساس تغییر شکل قالب آلومینیوم، طراح می تواند قالب اکسترود آلومینیوم را اصلاح کند، از جمله اصلاح سطح مقطع مشخصات محصول، به حداقل رساندن انحرافات ناشی از تغییر شکل قالب اکستروژن است.
لذا این نکته رو در نظر داشته باشید  که پایین بودن قیمت ساخت قالب الومینیومی  بی دلیل نمیباشد و میتواند معایب و مشکلاتی را طول فرایند ایجاد کند.

قیمت ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم

 

هدف فرایند پرس اکستروژن آلومینیوم

فرایند پرس اکستروژن آلومینیوم سه هدف اصلی دارد این اهداف عبارتند از کیفیت مطلوب سطح نهایی، سهولت نسبی سیلان فلز و پایداری ابعاد.
در تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم، باید شعاع گوشه‌ها مد نظر قرار گیرد. هر چه ابعاد شکل تولید شده بزرگتر باشد، باید مقدار تلورانس بیشتری در نظر گرفته شود. تهیه اکستروژن‌های آلومینیومی سفارشی و استاندارد به فرم لوله آلومینیومی و شکل‌های مختلف دیگر میسر است.
بسیاری از مشتریان تمایل دارند که پس از تولید پروفیل آلومینیوم، خدمات پوششی نیز بر روی سطح انجام شود. انواع مختلفی از خدمات وجود دارند که عبارتند از:

  • خدمات رنگ پودری
  • پولیشینگ آلومینیوم
  • پبراشینگ آلومینیوم
  • خدمات آنادایزینگ آلومینیوم

تولید و ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم

اهمیت ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم

در بسیاری از کشورهای صنعتی، محصولات آلومینیومی که باید به صورت سری تولید شوند، از فرایند پرس اکستروژن آلومینیوم استفاده میکنند. کشورهایی که دارای طیف گسترده ای در حرفه ساخت قالب الومینیومی در زمینه صنعت تولید پروفیل آلومینیوم دارند، با با توجه به روش های قدیمی و اطلاعات عملی به روز، سعی بر این دارند تا برای بهره برداری بهتر در ساخت قالب الومینیومی مدرن و محصولات خود، آن را روز به روز توسعه دهند. در کشور ما اهمیت زیادی به ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم داده می شود که با در نظر گرفتن شرایط کشور مان، تلاش های برتر در این زمینه انجام می شود. زیرا ما باید محصولاتی با کیفیت تولید کنیم که تقریباً در هر زمینه ای از زندگی روزمره ما قابل استفاده است تا بتوانیم با نقاط قوت کشورهای توسعه یافته اقتصادی رقابت کنیم. برای دستیابی به این تولید، هدف حداکثر رساندن ظرفیت تولید، به حداقل رساندن نیروی کار و استفاده از بهترین مواد اولیه را در نظر داریم.

اهمیت ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم

ساخت قالب پروفیل آلومینیوم

ساخت قالب پروفیل آلومینیوم با کیفیت، ظرفیت تغيير شكل بالایی نیز ارائه کرد. تمام فلزاتی که به وسیله دیگر روش های فرمینگ قابل شکل دهی هستند، می توانند تحت فرآیند اکستروژن نیز شكل یابند. اما برعکس، شکل دهی پاره ای فلزات مانند فولادهای ضدزنگ و آلیاژهای پایه نیکل که شکل پذیری چندان بالایی ندارند، توسط فرآیند اکستروژن قابل انجام است، به طور مثال، توليد آلياژ CuSn8 که به روش نورد گرم، بدون ترک قابل انجام نیست، به شیوه اکستروژن، بدون عيب قابل تولید است.

قالب اکسترود و سوال های متداول

قالب اکسترود از چه نوع آلیاژی میباشد؟
نوع آلیاژ استفاده شده براي ساخت قالب فولاد ٢٣٤٤٨٤٠٨ است.

آیا از یک قالب بعد از تولید میشود دوباره استفاده کرد؟
بله به عنوان مثال بعد از ١تن تولید، قالب ها باید با یک سیکل مشخص دوباره سختی بگیرند.میزان سختی اولیه قالب ٤٦ راکول است.

آیا طراحی بر عمر قالب تاثیر میگذارد؟
طراحی باید به صورتی باشد که عمر قالب را زیاد کند.شکسته نشدن سمبه ها در اثر فشار از جمله نکته های مهم در طراحی قالب نیز است.

طول سمبه قالب بر چه اساسی تغییر میکند؟
طول سمبه قالب بر اساس قطر رام پرس و شکل پروفیل تغییر می کند. طول سمبه نباید خیلی کوتاه و یا خیلی بلند باشد زیرا اگه طول سمبه قالب کوتاه باشد باعث شکسته شدن قالب می شود و اگر خیلی بلند باشد باعث فشار بردن پرس میشود

برای تولید و ساخت قالب چه خدماتی باید انجام شود؟
مراحل ساخت قالب به ترتیب موارد زیر میباشد. برش فولاد، تراشکاري، ماشین کاري با استفاده از سی ان سی، سخت کاري، وایرکات، اسپارك، تنش گیري، سنگ کاري، فیلرکاري و درنهایت آماده سازي نهایی و پرداخت روي قالب براي تولید می باشد.

ضخامت ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم

ضخامت قالب ها، در چند سال اخیر پیوسته کاهش پيدا کرده است چراکه سازندگان دریافتند بار اکستروژن، نبایستی توسط قالب تحمل شود، بلکه ببایستی توسط قالب به قالب گیر و پشت بند قالب منتقل شود. سازندگان پرس ها، قالب اکسترود آلومینیوم را با توجه به پارامتر مرجع انتخاب میکنند

مشاوره رایگان

جهت ارسال نقشه، استعلام قیمت پروفیل آلومینیوم وقیمت ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم  با ما در تماس باشید.

ساخت قالب الومینیومی