قیمت پروفیل درب و پنجره آلومینیومی به چه عواملی بستگی دارد؟

, , ,
قیمت پروفیل درب و پنجره کشویی

قیمت پروفیل درب و پنجره آلومینیومی متاثر از عواملی چون قیمت جهانی فلزات، نرمال یا ترمالبریک بودن پروفیل و نوع خدمات پوششی میباشد. در عصر حاضر استفاده از درب و پنجره آلومینیومی در طرح های متنوع از محبوبیت زیادی برخوردار است. تنوع زیاد در انواع پروفیل آلومینیوم وایجاد تنوع در مدل پنجره دوجداره آلومینیومی و همچنین بالا بودن طول عمر پروفیل ها و عدم تغیر رنگ پنجره ها بدون نیاز به تعمیرات، باعث شده است که بسیاری از افراد به دنبال پنجره آلومینیومی ترمال بریک به جای پنجره چوبی سنتی و درب و پنجره upvc باشند.امروز پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک رواج فزاینده ای در ساخت و ساز داشته و تأکید بیشتری بر بهره وری انرژی و خانه های سالم تر شده است. در ادامه مقاله قصد داریم هر آنچه در مورد انواع پروفیل آلومینیومی و درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک و عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت پروفیل آلومینیوم درب و پنجره وجود دارد را بررسی کرده و توضیح دهیم.

لوله آلومینیومی

09362761993

قیمت پروفیل آلومینیوم درب و پنجره نسل جدید

قیمت پروفیل آلومینیوم درب و پنجره بر اساس قیمت روز مشخص میشود. در گذشته برای ساخت آن میلگردهای مختلف را به یکدیگر وصل می کردند که از نظر اصول مهندسی بسیار ضعیف بوده و امکان دوجدار شدن نداشته و همچنین دارای درزهای زیادی بوده اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های پیشرفته، تولید پروفیل آلومینیوم نسل جدیدتری برای ساخت درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک به وجود آمده است که از فناوری ترمال بریک (thermal break) استفاده می کند و درب و پنجره را از نظر عبور گرما و سرما کاملا عایق کرده و به نوعی از یک عایق حرارتی برخوردار است. از نظر قیمتی قیمت پروفیل درب و پنجره ترمالبریک نصبت به پروفیل های نرمال بالاتر میباشد. اما درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارای مزیت های بسیار بالا و خوبی می باشد که می توان به چند موارد آن اشاره کنیم.

  • قیمت پروفیل آلومینیوم درب و پنجرهدارای مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر شرایط جوی آب و هوایی در مناطق بادخیز و آسیب پذیر
  • مقاومت بالا
  • امکان استفاده از شیشه هایی با ابعاد بسیار بزرگ
  • غیر قابل پوسیدگی و ضد زنگ
  • امکان اجرای دو رنگ متفاوت در نمای بیرون و نمای خارج ساختمان

قیمت انواع پروفیل پنجره دوجداره

قیمت انواع پروفیل پنجره دوجداره به وزن آن بستگی دارد. وزن برای سیستم های مختلف پروفیل آلومینیوم تفاوت زیادی دارد به عنوان مثال، پنجره های نرمال سری 46 در ضخامت 1.2 میلی متر  با وزن حدود 3.6 کیلوگرم در متر مربع است، در حالی که پنجره های ترمالبریک  سری T-64 در ضخامت 1.2 میلی متر با به وزن 8.9 کیلوگرم در متر مربع می رسد که حدود 2.5 برابر سنگین تر از سری 46 است. بر اساس مقایسه فوق، می توان دریافت که بین قیمت پروفیل درب و پنجره نرمال و ترمالبریک فاصله زیادی وجود دارد، بنابراین، هنگام انتخاب پنجره های آلومینیومی، ابتدا بر روی سیستم پروفیل  اعم از نرمال یا ترمال بریک تمرکز کنید.

قیمت پروفیل درب و پنجره امروز

قیمت پروفیل درب و پنجره و عوامل تاثیر گذار

ابعاد پنجره شما نیز مستقیما بر قیمت پنجره تاثیر میگذارد. بدین معنی پنجره ها با ابعاد بزرگ و بازشو لنگه های متعدد دارای وزن پروفیل بیشتر ودر نهایت افزایش قیمت میباشند.  در ادامه مهمترین عواملی که باعث تغییرات قیمت پروفیل آلومینیوم درب و پنجره ترمال بریک میشود را برای شما شرح داده ایم:

نوع و کیفیت پروفیل آلومینیوم ترمال بریک استفاده شده در قاب درب و پنجره، طراحی باز و بسته شدن درب و پنجره، نوع خدمات پوششی از جمله خدمات رنگ پودری یا آنادایزینگ آلومینیوم، نوع شیشه استفاده شده در پنجره های دو جداره، یراق آلات بکار رفته در ساخت و … اشاره کرد. تمامی این نوع دلایل باعث تغییرات وسیع بر قیمت پروفیل درب و پنجره می شود. و اگر طراحی آن به صورت ترمال بریک باشد حتما قیمت نهایی و تمام شده آن نسبت به نوع عادی بالاتر خواهد بود.

قیمت پروفیل درب و پنجره لولایی

قیمت پروفیل آلومینیوم پنجره دو جداره

قیمت پروفیل آلومینیوم پنجره دو جداره به متغیرهای زیادی در این رابطه مرتبط میباشد مانند ابعاد فریم پنجره، وزن گرم بر متر پروفیل، نوع شیشه استفاده شده برای مثال دو جداره یا سه جداره، یراق آلات و مکانیسم های قفل، خدمات رنگ کاری و پوشش دهی، کیفیت آلومینیوم استفاده شده (شمشهای آلومینیومی فابریک یا ضایعات آلومینیوم).
هنگام در نظر گرفتن امتیازات قیمت پروفیل درب و پنجره آلومینیوم برند های شناخته شده با یک دیگر، بهتر است موارد مشابه را مقایسه کنید. شیشه، رنگ فریم، دستگیره ها، قفل ها و لوازم جانبی را در نظر بگیرید، زیرا همه اینها در هزینه کلی قیمت پروفیل درب و پنجره شما تأثیرگذار است.

قیمت پروفیل پنجره و تاثیر نوع یراق آلات

قیمت پروفیل پنجره متاثر از نوع یراق آلات اعم از لاستیک، دستگیره، گسکت و…سیستم های مختلف پنجره میباشد برای مثال یراق آلات بین پنجره های کشویی و پنجره های لولایی متفاوت است، بنابراین هزینه ها نیز متفاوت میشود. علاوه برآن مارک های تجاری قیمت های مختلفی نیز ارائه میدهند که هنگام انتخاب پنجره باید مقایسه کنید. همچنین قیمت تولید پروفیل آلومینیوم اگر به صورت کشویی باشد با توجه به وزن به کار رفته بیشتر از پنجره های لولایی است اما در پنجره های لولایی یراق آلات بیشتری مصرف میشود در نتیجه یراق آلات مصرفی برای انواع سیستمهای پنجره های آلومینیومی بر روی قیمت پروفیل درب و پنجره بسیار تاثیر گذار خواهند بود. در نهایت، هرچه پنجره از نظر عایق بودن کارآمدتر، وزن بالاتر و مقاومت بیشتری داشته باشد، صرف نظر از uPVC یا آلومینیوم بودن، گران تر خواهد بود.

قیمت پروفیل پنجره آلومینیوم

قیمت پروفیل پنجره آلومینیوم متاثر از نوع ضخامت شیشه نظیر شیشه دو جداره و تک جداره، شیشه های سکوریت و … میباشد.  همانطور که می دانیم، پروژه های مختلف به نوع و ضخامت مختلف شیشه احتیاج دارند. مانند پروژه یک ویلا ممکن است به شیشه دوجداره احتیاج داشته باشد و شیشه تک جداره فقط برای پروژه های اقتصادی مناسب باشد و یا برج های اداری ممکن است به شیشه چند لایه نیاز داشته باشد.  تقریباً 30٪ تفاوت قیمت بین شیشه دوجداره و تک جداره میباشد. این بدان معنی است که قیمت پروفیل درب و پنجره  کامل را بیش از 10٪ افزایش می دهد و این تفاوت قیمت برای شیشه تک جداره و شیشه لمینت  بین 30 تا 40 درصد برای یک پنجره کامل تفاوت قیمت ایجاد میکند.

عوامل افزایش قیمت پروفیل درب و پنجره

یکی از عوامل افزایش هزینه، نصب پنجره آلومینیومی میباشد. پرداخت هزینه برای تخصص نصب کنندگان پنجره ماهر و باتجربه در واقع به شما کمک می کند تا هزینه دیگری در دراز مدت بابت تعمیرات ،ریگلاژ و غیره ندهید. اگر پنجره های آلومینیومی دوجداره درست و اصولی نصب شوند دیگر نیازی به تعمیرات ندارند اما وقتی پنجره ها به درستی نصب نشوند، احتمال خراب شدن و فرسودگی آنها در زمان بسیار سریع تری وجود دارد. نصب یک پنجره ممکن است آسان به نظر برسد، اما نصب فریم پنجره، شیشه و حرکت مکانیکی یراق آلات به درستی جهت باز و بسته شدن پنجره ها نیاز به دانش فنی دارد. در عین حال اگر نمی خواهید هزینه اضافی در قبض برق خود را به دلیل اتلاف شدید انرژی انجام دهید، تهیه نصاب مناسب برای تنظیم پنجره های دوجداره آلومینیومی نیز مهم میباشد.

جهت استعلام قیمت پروفیل درب و پنجره آلومینیوم با مشاوران ما تماس بگیرید.
09904386373

مزیت اصلی پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک در مقایسه با پنجره معمولی چیست؟

پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک دارای یک عایق حرارتی از جنس پلی اورتان هستند که در بین پروفیل آلومینیومی تعبیه شده است وعنوان یک سد حرارتی عمل کرده و انتقال حرارت را از طریق فریم پنجره کاهش می دهد. بنابراین دمای یکنواخت تری را در خانه شما حفظ می کند. برای افزایش بیشتر بازده انرژی در پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک انتخاب شیشه دوجداره با  روکش Low E و پر کردن اسپیسر با گازآرگون گزینه های فوق العاده ای هستند که باعث کاهش بیشتر انتقال حرارت از طریق شیشه میشود. در مقابل پنجره معمولی آلومینیومی عایق خوبی نیست زیرا امکان انتقال گرما از داخل به خارج را افزایش می دهد. بیش از 40 درصد گرمای خانه شما می تواند از طریق پنجره ها در زمستان یا برعکس در تابستان هنگامی که سعی می کنید خانه خود را خنک نگه دارید ، از بین برود.

پروفیل آلومینیوم درب و پنجره چه کاربردهایی دارد؟

پروفیل آلومینیوم درب و پنجره به طور گسترده  در ساختمان های تجاری، آپارتمان ها و ویلا ها استفاده می شود. این پروفیل ها محکم، بادوام و به راحتی قابل نصب هستند و فقط برای پنجره استفاده نمی شود  بلکه برای درب های کشویی و انواع نمای کرتین وال نیز استفاده می شود. علاوه بر این استفاده از سیستم شکست حرارتی یا ترمال بریک در درب و پنجره امکان بهینه سازی مصرف انرژی را فراهم می کند. همچنین به دلیل استحکام و دوام  دستیابی به امنیت بیشتر را فراهم خواهند کرد. پروفیل آلومینیوم درب و پنجره  در انواع مختلفی از پوشش های براق، مات وبافت دار همچنین در انواع رنگهای های پودری، آنادایزینگ و دکورال قابل اجرا هستند. این پوشش ها علاوه بر زیبایی باعث مقاومت پروفیل آلومینیوم در برابر خوردگی شده و باعث میشود دارای طول عمر طولانی و نگهداری فوق العاده کمی داشته باشند. همچنین برخلاف پنجره های یو. پی وی سی  تورم، ترک خوردگی و پوسیدگی به سادگی امکان پذیر نیست. به دلیل همین مزایا قیمت پروفیل درب و پنجره آلومینیوم دوجداره در مقابیسه با پنجره های یو پی وی سی بالاتر میباشد.

سوال های متداول قیمت پروفیل درب و پنجره

عوامل موثر بر قیمت پروفیل درب و پنجره آلومینیومی چیست؟
ابعاد پروفیل (سطح مقطع)، وزن گرم بر متر پروفیل، نوع بیلت اعم از فابریک یا ضایعاتی، هزینه قالب، هزینه خدمات پوشش های سطحی، نوع پروفیل اعم از نرمال یا ترمال بریک

عوامل موثر بر قیمت پروفیل پنجره چیست؟
شرایط اقتصادی، شرایط سیاسی و اجتماعی با تأثیر مستقیم بر عرضه و تقاضا، نقش عمده ای در تعیین قیمت پروفیل پنجره  ایفا می کنند. این کل فرایند آلومینیوم، از منبع تا تولید و توزیع را شامل می شود.

صنایع مختلف چگونه بر قیمت پروفیل پنجره آلومینیوم تاثیر میگذارد؟
آلومینیوم در صنایع و کاربردهای چشمگیری قرار می گیرد. این شامل صنایع خودروسازی، هوافضا، ساختمان سازی، بسته بندی و ماشین آلات است. پیشرفت های تکنولوژیکی در هر یک از این صنایع می تواند بر قیمت آلومینیوم تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، با توجه به اینکه انرژی سبز در اولویت حمل و نقل قرار می گیرد، به احتمال زیاد تقاضا برای آلومینیوم، به عنوان جایگزینی قوی اما سبک در مقایسه با فولاد افزایش می یابد.

عوامل اصلی موثر بر قیمت انواع پروفیل پنجره دوجداره چیست؟
وزن پروفیل البته وزن سیستم های مختلف پروفیل آلومینیومی تفاوت زیادی دارد. ضخامت و نوع شیشه، نوع یراق آلات از عواملی میباشند که بر قیمت پروفیل درب و پنجره تاثیر میگذارد

هنگام انتخاب در و پنجره چه عواملی را باید در نظر گرفت؟
عوامل زیادی بر نوع درها و پنجره هایی که برای خانه انتخاب می شوند تأثیر می گذارد. از جمله 4 عامل مهم به شرح زیر است:شرایط آب و هوایی، عملکرد و موقعیت مکانی، نوع مواد، طراحی معماری.

قیمت پروفیل کرتین وال

قیمت پروفیل کرتین وال تحت تأثیر چندین عامل کلیدی متناسب با نیازهای خاص این محصولات است. اولاً، کیفیت بیلت آلومینیوم مورد استفاده در قیمت‌ گذاری تاثیردارد. بیلت آلومینیوم فابریک با آلیاژهای عیار بالا معمولاً هزینه‌های بالاتری را به همراه دارند. پیچیدگی‌های طراحی، سفارشی‌سازی‌ها و پرداخت‌های سطحی نیز به این امر کمک می‌کنند زیرا ویژگی‌های منحصر به فرد وزیبا شناسی طرح نیازمند فرآیندهای تخصصی است. پیچیدگی ساخت، مهندسی دقیق و پیروی از استانداردهای خاص به تفاوت قیمت‌ها کمک می‌کند. علاوه بر این، تقاضای بازار برای طرح های انحصاری و شهرت برند سازنده می تواند بر قیمت گذاری تأثیر بگذارد. ویژگی های بهره وری انرژی، مانند شکست حرارتی ترمال بریک  منجر به هزینه های بالاتر می شود. در نهایت، ماهیت اختصاصی  پروفیل‌های آلومینیومی که اغلب با کیفیت برتر، طراحی خلاقانه و قابلیت‌های پیشرفته همراه است به میزان قابل توجهی در قیمت‌گذاری آن‌ها کمک می‌کند.

قیمت پنجره آلومینیومی

قیمت پنجره آلومینیومی  در مقایسه با سایر مواد مانند یو پی وی سی یا چوب شامل در نظر گرفتن چندین فاکتور از جمله هزینه اولیه، دوام و بهره وری انرژی است.

  1. هزینه اولیه: پنجره های آلومینیومی در مقایسه با پنجره های یو پی وی سی و چوب در محدوده قیمت متوسط ​​تا بالا قرار دارند. پنجره‌های یو پی وی سی اغلب مقرون به صرفه‌ترین گزینه هستند در حالی که پنجره‌های چوبی معمولاً به دلیل کیفیت بالای مواد، هزینه اولیه بالاتری دارند.
  2. دوام: پنجره های آلومینیومی بسیار بادوام و مقاوم در برابر زنگ زدگی، پوسیدگی و خوردگی هستند که آنها را برای آب و هوا و شرایط مختلف مناسب می کند. پنجره های یو پی وی سی نیز بادوام و کم نگهداری هستند، اما ممکن است مقاومت و طول عمری برابر با آلومینیوم نداشته باشند. پنجره های چوبی در حالی که از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند برای جلوگیری از پوسیدگی  در طول زمان نیاز به نگهداری بیشتری دارند.