آلومینیوم در بسیاری از صنایع به صورت انواع پروفیل و یا ورق استفاده می‌شود. صنعت تولید پروفیل آلومینیوم درب و پنجره، اتومبیل‌سازی و صنعت هوا فضا، از جمله صنایعی هستند که‏ استفاده عمده ایی از این فلز میکنند به همین دلیل، تقاضا برای تولید این فلز با ارزش بسیار بالا میباشد. آلومینیم برای اولین بار در دهه ١٩٢٠، برای سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفت و امروزه، این فلز به عنوان یکی از مصالح ساختمانی مهم کارآمد و پایدار شناخته می­شود. ساختمان امپایر استیت اولین برجی بود که استفاده عمده­ای از اجزا و سازه­های آلومینیومی داشته است.
آلومینیم برای شرکت­هایی که از پایدارترین فلز جهان استفاده می­کنند، مزایای رقابتی ایجاد می­کند. به عنوان مثال، در صنعت بسته بندی قوطی آلومینیومی به دلیل راحتی، وزن کم و دوام آنها، سبب شده تا در صنعت بسته بندی بسیار پرکابرد و محبوب باشند. همچنین برنامه­های بازیافت جامعه و حاشیه، ارزش این فلز را در سطل بازیافت برجسته می­کند. مزایای پروفیل آلومینیم در هر دو جهت هم برای مصرف­کننده و هم برای صنعت بسیار بالا میباشد.

قیمت پروفیل آلومینیوم

مشاوره رایگان

جهت ارسال نقشه، استعلام قیمت پروفیل وقیمت ساخت قالب اکستروژن  با ما در تماس باشید.

پروفیل آلومینیم و محبوبیت این فلز

پروفیل آلومینیم بدلیل ویژگی های بسیار، از محبوبیت زیادی برخوردار میباشد. به طورکلی، وزن این فلز در حدود یک سوم وزن سایر فلزات است. در زمینه صنعت هوافضا، کاهش وزن، یک فاکتور ضروری میباشد. این فلز، به داشتن مقاومت زیاد، بخصوص در دمای بسیار بالا مشهور است. همچنین بر روی پروفیل آلومینیم ، میتوان خدمات پوششی گوناگونی از جمله خدمات آندایزینگ، پولیشینگ و براشینگ و خدمات رنگ پودری که موجب محافظت از آن در برابر خوردگی می‌شود را اجرا کرد.استفاده از آلومینیم، پتانسیل بالایی برای افزایش مصرف پایدار انرژی ارائه می­کند. به عنوان مثال، وزن سبک آلومینیم به افزایش بازده سوخت در خودروها از اتومبیل­های مسافربری تا مخازن زرهی کمک می­کند. اگر بخواهیم به چند مورد از کاربردهای آلومینیم در صنعت و ساختمان هم اشاره کنیم میتوانیم مواردی همچون سقف کاذب پروفیل آلومینیم، ورق نمای ساختمان، تایل و پارتیشن را نام ببریم. البته اولین کاربرد گسترده آلومینیوم در ساخت و ساز، در ساختمان امپایر استیت  بوده است.

پروفیل آلومینیومی

مصرف آلومینیم در ایران

 استفاده از فلز آلومینیوم در ایران به سال‌های ۳۳ – ۱۳۳۰ برمی‌گردد. در این سال‌ها، اولین واحد تولید ظروف آلومینیم برپا شد. خواص متنوع و گاه منحصربه فرد فلز آلومینیم سبب شد همگام با سایر کشورها، موارد مصرف آن در ایران نیز متنوع و متعدد‌شده و واحدهای تولیدی مختلفی در کشور احداث شود که از آن به عنوان ماده اولیه استفاده کنند. کانون‌های اصلی مصرف آلومینیم در بخش‌های ساختمان و سازه، حمل ونقل، انتقال الکتریسیته، بسته بندی، لوازم و تجهیزات خانگی، ماشین‌آلات و تجهیزات متفرقه است. همچنین، با فرض این که ۱۰ درصد مصرف آلومینیم ایران از ذوب ضایعات آلومینیوم تأمین شود، تقاضا برای آلومینیم اولیه در سال ۱۳۸۰ به ۳۰۰ هزارتن رسید و با فرض نرخ رشد سالانه سه درصد در سال‌های ۱۳۹۱-۱۳۸۰، به حدود ۴۱۵ هزار تن در سال ۱۳۹۱ می‌رسد.

واردات آلومینیم در ایران

سهم عمده واردات آلومینیمی مربوط به محصولات کارنشده و نیمه ساخته بوده و آلومینیوم خام، ورق، فویل، سیم و کابل برق فشار قوی نیز مهم‌ترین انواع کالاهای آلومینیم وارداتی محسوب می‌شوند. همچنین، مقادیر قابل توجهی ظروف و مخازن آلومینیم لوازم بهداشتی و سایر محصولات آلومینیمی در سال‌های مختلف وارد ایران‌شده است. البته برخی مصنوعات آلومینیمی وارداتی در صنایع نظامی و دفاعی مصرف شده‌اند و نیز در تولید بسیاری از کالاهای وارداتی مانند یخچال، کولر، موتورهای مختلف و… مقادیر زیادی آلومینیمی مصرف می‌شود. افزون بر این، در آمار واردات آلومینیم و مصنوعات آن در سال‌های مختلف، نوسانهای شدیدی دیده می‌شود که با گشایش‌‌‌ها و تنگناهای ارزی کشور قابل ارزیابی است.

آلومینیوم در ساختمان­های سبز

بنا به دلایل متعددی، پروفیل آلومینیم یکی از اجزای مهم ساختمان­های سبز در نظر گرفته می­شود. این فلز به آسانی بازیافت می­شود، و در طول فرآیند، هیچ یک از خواص خود را از دست نمی­دهد. علاوه بر این، فرآیند بازیافت انرژی مصرفی را در مقایسه با انرژی مورد نیاز برای تولید پروفیل آلومینیوم تا بیش از ٩٠درصد کاهش می­دهد. مقدار برآورد شده بازیافت پروفیل صنعتی مورد استفاده، بین ٥٠ و ٨٥ درصد می­باشد.در سال های اخیر استفاده از پروفیل آلومینیم به پروژه­های ساختمان کمک می­کند تا تحت استانداردهای طراحی محیطی ال یی یی دی، واجد شرایط وضعیت ساختمان سبز باشند.

کاربدرها های متفاوت در ساخت

امروزه استفاده از آلومینیم برای ساخت زیرساخت­های جدید بسیار پر کاربرد بوده، هزاران سازه های بتنی و تقویت شده با فولاد، به دلیل سن و شرایط خود، نیازمند بازسازی هستند در نتیجه در این زیرساخت جدید، آلومینیم جزو مصالح ساختمانی مهم خواهد بود. سازه­های آلومینیم می­توانند وزنی برابر ٣٥ تا ٦٥ درصد کمتر از فولاد داشته باشند، و در عین حال، همان استحکام را ارائه می­کنند. به دلیل ویژگی پروفیل آلومینیوم از جمله وزن سبک، دوام و مقاومت بالا در برابر خوردگی بسیار پر کاربرد میباشد. تقریباً ٧٥ درصد کل آلومینیم تولید شده، هنوز هم امروزه در حال استفاده است.

ویژگی پروفیل آلومینیوم

دستورالعمل استفاده از این فلز و توسعه ساختمان سبز

امروزه انجمن آلومینیم، کاربرد پروفیل آلومینیم را در ساختمان­های سبز توسعه داده و دستورالعمل توسعه ساختمان سبز و دستیابی به صدور گواهینامه با محصولات آلومینیمی زیست محیطی را برای کمک در درک کاربران نهایی آلومینیم از جمله معماران، طراحان و مهندسان، برای تصمیمات آگاهانه در مورد استفاده از محصولات آلومینیمی را در اختیارشان قرار داده است.

کاربرد پروفیل آلومینیومی

تاریخچه

در مقایسه با سایر فلزات مانند مس، برنز، آهن و فولاد، که هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد، آلومینیوم نسبتاً جوان است، در سال ١٨٠٧ بعنوان یک فلز ابتدایی شناخته شد. آلومینیوم برای اولین بار در سال ١٨٢٥ تصفیه شد و در آن زمان یک فلز لوکس و گران قیمت به حساب می آمد. تا اواخر دهه ١٨٨٠، با اختراع فرآیند ذوب هال و هروول و توسعه تولید تجاری، این فلز برای اهداف روزمره مقرون به صرفه شد. جهان در حال تحول گسترده‌ای قرار دارد. رکود و رونق‌های توامان در مناطق مختلف جهان را شاهد هستیم. از یک طرف جهان توسعه یافته با بازیگری دو قطب بزرگ ایالات متحده و اتحادیه اروپا هنوز از بحران بزرگ اقتصادی کاملا رهایی نیافته‌اند.

روند رشد اقتصاد جهانی

از دیگر سواقتصادهای نوظهور صنعتی از جمله بریکس همچنان نرخ رشد چشم‌گیری را شاهد هستند (روند رشد اقتصاد جهانی در دراز مدت است که با توجه به خیز کشورهایی چون چین، هند و برزیل این تحولات فرصت‌‌‌ها و تهدیدهایی را برای اقتصاد ایران فراهم کرده است.) اقتصاد ایران به مثابه یک کشور درحال توسعه همانند اقتصادهای نوظهور می‌تواند در منطقه و جهان حضور قوی و مؤثری داشته باشد. قرار گرفتن در مدار توسعه باید با توجه به فرصت‌های مناسب جهانی انجام شود. به‌این جهت استراتژی فرصت شناسی با در نظر گرفتن توأمان مزیتهای طبیعی، نسبی و رقابتی و خلق مزیت‌‌ها محور اصلی ارتقا در حلقه‌های زنجیره مواد و محصولات آلومینیومی مبنا است.

مزایای استفاده از پروفیل صنعتی آلومینیوم

عملکرد آلومینیم بعنوان رسانای حرارتی بسیار عالی است. این ویژگی، موجب می‌شود که از پروفیل صنعتی آلومینیوم در کاربردهایی که در آنها نیاز به تبادل حرارتی وجود دارد، استفاده شود. همچنین آلومینیم یک فلز غیر‌مغناطیسی است، بنابراین برای استفاده در کاربردهای ولتاژ بالا کاملاً مناسب است. به همین دلیل معمولاً از آلومینیم در صنایع الکترونیکی استفاده می‌شود. همچنین آلومینیم دارای ویژگی‌های بازتابندگی بسیار خوبی است که می‌توان از خاصیت بازتابندگی آلومینیم در کاربردهایی که در آنها حفاظ‌سازی در برابر نور، امواج رادیویی ضروی است، استفاده شود. تحقیقات نشان می­دهد که کارآمدی پانل خورشیدی با استفاده از پروفیل آلومینیوم اختصاصی تعبیه شده، تا 22 درصد بازده تولید انرژی سلول­های خورشیدی را بهبود می­بخشد. و نور را به لایه جذب پانل­های خورشیدی بازتاب میدهند.

همساز با طبیعت

این فلز مقاومت نسبتا بالای در برابر حریق دارند، و یکی ازمزیت های پروفیل آلومینیم در هنگام تولید این است که گاز سمی نیز انتشار نمیدهد. اگر بخواهیم فرآیند تولید را ساده شرح دهیم، باید گفت به فرآیندی گفته می‌شود که در آن بیلت6 متری به شکل استوانه‌، با فشار از داخل قالب اکستروژن آلومینیوم که دارای مقاطع مختلف میباشند عبور داده می‌شود. سپس پروفیل های بنا به درخواست وبرحسب نیاز مشتری برش داده می‌شود.

استفاده از پروفیل صنعتی آلومینیوم

مزایای الومینیم در ریخته گری

آلومینیوم یکی از چند فلزی است که می تواند در کلیه ی فرایندهای ریخته گری فلزات مورد استفاده قرار گیرد. این فرایندها شامل موارد ذیل هستند: .

  1. دایکاست ریخته گری تحت فشار و با قالب فولادی
  2.  ریخته گری با قالب دائم
  3. ریخته گری با ماسه (ماسه خشک و ماسه تر)
  4. ریخته گری دقیق یا پوسته

تاثیر قیمت فلز آلومینیم بر اقتصاد

قیمت پروفیل آلومینیم تاثیر بسیار زیادی بر قیمت نهایی محصولات تولید شده دارد زیرا آلومینیم یکی از مهمترین متریال های اولیه محصولات، در جهان میباشد و نقشی بسیار زیادی در نزدیکتر کردن جهان به هم ایفا می­کند. صنعت حمل و نقل، به مدت طولانی، به وزن سبک و دوام آلومینیم برای بهبود ایمنی و افزایش بهره­وری سوخت متکی بوده است. سفر هوایی و فضایی بدون آلومینیم امکانپذیر نخواهد بود، و در حال حاضر، دنیای دیجیتال، مزایای آلومینیم برای طراحی محصول و بازده تولید را تحقق می­بخشد. لپ­تاپ­ها، تلفن­های هوشمند و تبلت­هایی که امروزه در همه جا موجود هستند، جدیدترین نمایش این فلز مدرن می­باشند.

قیمت آلومینیوم

رابطه مبادله قیمتی آلومینیوم طی سال‌های ۱۹۶۰- ۲۰۱۱

تغییرات قیمتی مواد و محصولات و سهم کشور‌‌ها در تجارت جهانی نشان‌گر دستاورد کشور‌‌ها از تجارت بین‌الملل است. در این زمینه، رابطه مبادله شاخصی است که عایدی هر کشور را از درآمدهای مربوط به مبادله کالایی نشان می‌دهد. بعد از جنگ جهانی دوم، همواره در مباحث مبادلات بین‌المللی، موضوع سقوط رابطه مبادله کشورهای درحال توسعه در بلندمدت مطرح بوده و در این باره، مطالعات تجربی کاربردی زیادی انجام‌شده است که از جمله آن‌‌‌ها می‌توان به مطالعه پربیش و سینگر‌اشاره کرد. ایشان نشان دادند پایین بودن کشش درآمدی تقاضا برای محصولات اولیه و سنتی در مقایسه با کالاهای صنعتی، ساختار انحصاری بازار در کشورهای صنعتی و شرایط رقابتی در عرضه محصولات اولیه و پیشرفت‌های فنی سبب‌شده رابطه مبادله به زیان کشورهای درحال توسعه صادرکننده مواد اولیه باشد.

فرایند روانسازی قبل از تولید پروفیل آلومینیوم

فرایند روانسازی شامل انجام عملیات بر روی مذاب آلومینیوم توسط گازهای خنثی یا فعال جهت حذف ناخالصیهای جامد یا گازی است، تشکیل اکسید و ناخالصیهای غیر فلزی هنگام ذوب آلومینیم امری کاملا عادی است. ناخالصيها ممکن است به شکل أخالهای جامد و مایع در تمام مدت انجماد به درون بیلت وارد شوند. روانسازی، جمع آوری و جداسازی چنین اجزای نامطلوبی را از مذاب سهولت می بخشد. روانسازی وابسته به دماست. لازم است تا قبل از افزودن روانسازها به مذاب، دمای فلز مذاب بالاتر نگه داشته شود. به منظور فراهم نمودن تماس خوب بین مذاب و روانسازها و واکنش پذیری بهتر، سیالیت آلومینیم و روانساز در دماهای بالا، بسیار بالاست. روانسازهای پوشش دهنده، تمیز کننده، سرباره گیر و تصفیه کننده چهار نوع اصلی روانسازهای مورد استفاده در آلیاژهای پروفیل آلومینیم است.

تولید پروفیل آلومینیومی

حفظ کیفیت بیلت

برای حفظ کیفیت بیلت، عملیات گاززدایی و حذف آخالهادر فلز مذاب، مرحله مهمی در ریخته گری بیلت آلومینیوم است. فناوری عملیات فلز مذاب بالاخص در صنعت اکستروژن رو به بهبود است. مواد جدید فیلتراسیون، مدل کردن مکانیزمها و جمع آوری اطلاعات آزمایشی همگی در جهت بهبود عملیات فلز مذاب است .سیستمهای روانسازی گاز، ٦١ درصد هیدروژن را حذف نموده و بیش از ٦٥ درصد آخالها را کاهش می دهند، بهبود کیفیت ہیلت می تواند سرعت اکستروژن را افزایش دهد. هیدروژن در آلومینیم جامد مضر بوده و سبب ایجاد تخلخل در قطعات ریختگی و احتمال تاول زدن در طی اکستروژن و عملیات حرارتی پس از آن در آلیاژهای سخت می گردد.

برخی منابع بالقوه تولید هیدروژن عبارتند از

برخی منابع بالقوه تولید هیدروژن در آلومینیم عبارتند از: اتمسفر کوره (سوخت)، مواد شارژه روانسازها، وسایل خارجی و واکنشهای قالب با فلز، هیدروژن حل شده می تواند با گاززدایی مناسب کاهش یافته یا حذف شود. برخی از روشهای گاز زدایی عبارتند از: تخلیه گازی، گاززدایی با قرصهای گاز زدا و گاززدایی با همزن مکانیکی. گاززدایی یک موضوع مهم در ریخته گری، بالاخص در ریخته گری بیلت است.

آلیاژ های مناسب برای ریخته گری جدید اضافه شده

سایر انواع آلیاژهای آلومینیوم مشترک مورد استفاده برای ریخته گری با قالب های دائم شامل ٢٦٠.٠ و ٣١٩.٠ هستند.
آلیاژهای آلومینیوم می توانند برای انجام عملیات ریخته گری دائم، ریخته گری دقیق خاص و گریز از مرکز (هر سه) مناسب باشند.

آلومینیوم

فورج آلومینیوم

فورج آلومینیوم به معنی شکل دهی خمیری مواد و اساساً با روش گرم است. این فرایند از شاخه های بسیار مهم شکل دهی گرم، یا حتی سرد در مواد است. روزانه در دنیا تعداد بیشماری از قطعات با این روش تولید می شوند. فلز المینیوم نیز از جمله مواد فلزی است که در فرایند فورجینگ شکل می یابد. فرایند فورجینگ انواع متعددی دارد که شامل فورج بسته، رول فورجینگ، فورج قالب باز، فورج رادیال، فورج دورانی، فورج سرعتی سقوطی، فورج آهسته ، فورج دستی وغیره می شوند. فورج های دستی معمولاً برای اشکال هندسی ساده مثل اشکال چهارگوش و مربعی، استوانه ای، دیسک ها، و با تغییرات محیطی متوسط انجام می شود.

فورج آلومینیوم

کاربرد های متنوع فورج الومینیم

این اشکال به صورت تخت یا در محیط قالب، به کمک ابزارهای صیقل آهنگری تولید می شوند، هرگاه برای تعریف نمونه ی نخستین، قطعات کوچکی مورد نیاز بوده و همچنین صرف هزینه و زمان برای قالب ها مورد تأیید قرار نگیرد، این دسته از فورج ها کاربردهای بسیار متنوعی می یابند. فورج های با فشار تا kg 450  بسیار عمومی هستند. هر فلزی را می توان به وسیله ی این فرایند شکل دهی کرد. البته میزان دما، زمان حرارت دهی، و نهایتاً مراحل شکل دهی در فلزات مختلف متفاوت است.

ماشین های رول فورج

این ماشین ها بسیار متفاوت و گوناگون هستند. این ماشین ها را می توان براساس:

  1.  تعداد رول (۲ تا ۴ رول)
  2.  انواع فرم رول (در دستگاه)
  3.  گروه های تولید در خود رولینگ (مثل تولید رینگ ها، تولید پیچ ها و انواع پروفیل آلومینیومی) دسته بندی کرد.