انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار و کاربرد های آن

, , ,
انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار

انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار به دلیل کارکرد بی نظیر و سازگاری فوق العاده با طبیعت، امروزه در راس هرم محبوبیت محصولات آلومینیومی قرار گرفته است. پروفیل شیاردار از بازارهای عمومی ساخت و ساز گرفته، تا دقیق ترین جنبه های تکنولوژیک را به تسخیر خود در آورده اند. پروفیل شیاردار آلومینیوم به دلیل گستردگی حوزه مصرف، در مقاطع مختلفی تولید می شوند. پروفیل آلومینیوم اختصاصی در کلی ترین نوع طبقه بندی ذیل به سه شاخه تقسیم می شوند:
دسته اول آلومینیوم شیاردار هستند که در حوزه های ساختمانی به کار گرفته می شوند. به دلیل تکرار یک سری نقشه ثابت، سطح مقاطع پروفیل آلومینیوم طرح های مشخصی را دنبال می کنند.
دسته دوم پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی هستند. آن ها بخشی از ابزارهای دقیق یا عظیم صنعتی را شکل می دهند و از سطوح مقطع مشخصی پیروی می کنند.

لوله آلومینیومی

09362761993

اما دسته سوم و آخر، پروفیل شیاردار آلومینیومی هستند. زمانی سراغ تولید آن ها می رویم به که به دلیل شرایطی خاص، احتیاج به طرح و نقشه ای ویژه داشته باشیم. در این شرایط، تیمی از طراحان، مهندسان و اپراتورهای اجرایی گردهم می آیند و تولید پروفیل اختصاصی آلومینیوم را ممکن می سازند. هدف از این مقاله، شرح کامل از فرایند تولید انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار میباشد.

انواع پروفیل الومینیوم شیاردار در مقاطع خاص

پروفیل شیاردار آلومینیوم

پروفیل شیاردار آلومینیوم از جمله پروفیل های پر مصرف صنایع میباشد که کاربرد گسترده ای دارد. زمانی که فردی به یکی از تولیدکنندگان پروفیل شیاردار مراجعه می کند و مورد مصرف و نیاز خاص خود را مطرح می سازد، اگر در بین انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار نمونه های از پیش طراحی شده و موجود در انبار نباشد، نیاز به تولید قالب آلومینیوم و تولید آلومینیوم شیاردار شکل می گیرد. در این شرایط به طور خلاصه گام های زیر شرح داده می شود:
پیش از آن که طراحی قالب اکستروژن شروع به کار کند و با نرم افزارهای طراحی کلنجار برود، نیاز است که تیم ارزیابی به طور دقیق خواسته های کارفرما را بررسی کنند. تیم مذکور متشکل از افراد باتجربه این حوزه میباشد.

تولید انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار

در مرحله ی بعد طراحی نقشه مقاطع پروفیل آلومینیوم و تبدیل یافته های محاسباتی به نقشه های اجرایی خود روندی است مهم و تاثیرگذار در کیفیت نهایی انواع پروفیل آلومینیوم به بیان دیگر، اگر تئوری ها دقیق تبدیل به نقشه های اجرایی شوند، می توان پیش بینی کرد که طراحی قالب اکستروژن و مقاطع پروفیل آلومینیوم خروجی کیفیت لازم را دارد. اقدامات مراقبتی و بسته بندی نهایی، گام آخر تولید، اقدامات مونتاژ، رنگ آمیزی، مراقبتی و بسته بندی و ارسال است.

پروفیل شیاردار

پروفیل شیاردار  از پر مصرف ترین پروفیل های آلومینیومی در جهان  میباشد. آسیا خصوصا چین، اروپا و آمریکای شمالی مصرف کنندگان اصلی جهانی انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی هستند میزان مصرف آلومینیوم شیاردار در نقاط مختلف جهان در نمودار نشان داده‌شده است. از طرفی، میزان مصرف سرانه آلومینیوم در کشورهای مختلف یکی از معیارهای پیشرفت آن‌‌‌ها است؛ برای مثال این عدد در امریکا، به عنوان یک کشور پیشرفته، حدود ۲۲ کیلوگرم و در ژاپن ۲۰ کیلوگرم و در کره جنوبی به عنوان کشور تقریبا صنعتی، ۱۰ کیلوگرم است. بررسی شرکت‌های بزرگ تولیدکننده آلومینیوم مانند BHP و RUSAL نیز نشان می‌دهد در ۱۰ سال آینده میزان مصرف آلومینیوم آسیا با رشدی معادل ۱۷ درصد افزایش یابد و میزان نیاز کل جهان به آلومینیوم در سال ۲۰۲۰ به 6/60 میلیون تن برسد؛ درحالی که پیش‌بینی تولید در این سال حدود 5/57 میلیون تن خواهد بود

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی به طور عمومی محصولات ویژه ای هستند. انتخاب آن ها پیچید تر می شود زمانی که به تولید خاص آن ها نیاز داشته باشیم. توصیه ما این است که پیش از ثبت سفارش، نگاهی به خط تولید پرس اکستروژن آلومینیوم، محصولات و تیم های مدیریتی واجرایی تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم داشته باشید. اگر پکیج آن ها اصطلاحا جور است و سابقه قابل دفاعی دارند، کار تولید پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی خود را به آن ها بسپارید، در غیر اینصورت، اتکا و اعتماد به آن ها کار صحیحی نیست. همچنین به خاطر داشته باشید، در تمام مراحل مشاوره و تولید، می توانید روی ما حساب کنید.

تولیدکنندگان انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار

انواع پروفیل های آلومینیوم درب و پنجره

برای ساخت فریم و بازشو پنجره های آلومینیومی از پروفیل های آلومینیومی استفاده می شود. در حال حاضر انواع پروفیل های آلومینیومی موجود است. آنها درعرض و شکل مقطع  متفاوت هستند. در زیر توضیحاتی در مورد سه نوع پروفیل آلومینیومی ارائه شده است. یکی از مهمترین موارد در انتخاب پنجره های آلومینیومی این است که آیا پروفیل ها از نظر عایق  بودن شکست حرارتی هستند یا خیر. ترمال بریک عملکرد حرارتی پنجره های آلومینیومی را افزایش می دهد.

انواع پروفیل آلومینیوم درب و پنجره

انواع پروفیل آلومینیوم درب و پنجره ضد زنگ میباشند؟

یکی از مزیت های فلز آلومینیوم این است که زنگ نمیزند. علاوه بر این با انجام خدمات پوششی مقاومت آلومینیوم چند برابر میشود. این پوشش ها پروفیل آلومینیوم درب و پنجره را در برابر خوردگی های اسیدی و قلیایی مقاوم میکنند. بنابراین در مکان های باز و استخرها دچار هیچگونه خوردگی و آسیب نمیشوند

قیمت پروفیل شیاردار آلومینیوم؟

قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار بسته به نوع قالب برای اکسترود پروفیل، ابعاد پروفیل، وزن گرم بر متر پروفیل، مقدار سفارش و همچنین نوع خدمات پوشش دهی و رنگ کاری متفاوت میباشد. برای تهیه انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار مورد نظر خود از تولید کننده هایی که متخصص در طراحی و اکستروژن پروفیل های آلومینیومی هستند تماس حاصل نمایید.

 آیا پروفیل شیاردار آلومینیومی قابلیت رنگ پذیری دارند؟

بله هیج محدودیتی ندارند و تمام پروسه های زیرسازی مانند خدمات آندایزینگ، پوشش های پودری الکترو استاتیک، پوشش های دکورال یا طرح چوب را نیز دارا میباشند.

بیشترین کاربرد پروفیل آلومینیوم شیاردار چیست؟

یکی از کاربرد های انواع پروفیل آلومینیوم شیاردار استفاده در سقف متحرک استخرها میباشد. سقف متحرک استخر های فضای باز از پروفیل های آلومینیومی اکسترود شده میباشد که با عملکرد بالا به راحتی میتواند در هوای نامناسب به صورت ریلی حرکت کرده و سقف استخر را بپوشاند. بنابراین نه تنها  امکان اسنفاده از استخر در 12 ماه سال فراهم میشود بلکه از ورود گرد و غبار و آلودگی به آب نیز جلوگیری میکند.

 پروفیل آلومینیوم پنجره چه مزیت هایی دارد؟

مقاومت بالا ، ضد زنگ، سبک، نصب سریع و آسان ، امکان اجرای انواع افکت های براشینگ و پولیشینگ، امکان اجرای انواع خدمات پوششی در رنگ های متنوع و همچنین نیاز به جوشکاری ندارد و میتوان انواع پروفیل آلومینیوم پنجره را به آسانی توسط فیکسچر به دیگر  متصل کرد.

پنجره ترمال بریک چیست

پنجره ترمال بریک چیست ؟ به در و پنجره های آلومینیومی گفته میشود که از نوار پلی آمید  و پروفیل آلومینیوم ساخته شده است و عملکرد بهتری نسبت به پنجره های یو پی وی سی دارد. عملکرد هدایت حرارتی آن احتمالاً در محدوده 1.9 ~ 3.w/m2.k میباشد. زمانی که اختلاف دمای داخل و خارج زیاد باشد، مثلاً در زمستان، هوای سرد بیرون به صورت قطرات آب روی پنجره‌ها متراکم می‌شود و یخ می‌زند و مشکل ایجاد می‌کند. اما طراح انواع پروفیل آلومینیوم درب و پنجره های ترمال بریک  این مشکل را در نظر گرفت و به همین دلیل نوارهای عایق حرارتی بر روی درب و پنجره های آلومینیومی نصب کردند. به طور کلی، دمای سطح نوار عایق حرارتی مشابه دمای داخلی است، بنابراین می تواند دمای داخل را تا حد معینی بدون متراکم کردن مجدد دما کاهش دهد و اطمینان حاصل شود که دمای داخل خانه تحت تأثیر دمای بیرون قرار نمی گیرد.

هیت سینک  led

هیت سینک  led دایکست با فشرده کردن آلومینیوم مذاب در قالب فلزی که با فشار هیدرولیک قفل می شود ساخته می شوند. بنابراین پروفیل آلومینیوم چراغ خطی را می توان در انواع پروفیل آلومینیوم ساخت. سطوح بافت دار و سطوح صیقلی را می توان به راحتی با تکنیک دایکاست ساخت. ریخته گری ها ممکن است با توجه به اجزای آلومینیوم هادی حرارتی متفاوتی داشته باشند. دایکاست کارآمدترین و مقرون به صرفه ترین فرآیند تولید انبوه برای هیت سینک  led است. به همین دلیل بدنه هیت سینک بسیاری از وسایل روشنایی به روش ریخته گری تولید می شود. بزرگترین مزیت پروفیل لاین نوری دایکست قیمت بسیار پایین آنها به دلیل سهولت اتوماسیون تولید است.همچنین می توانید از آنها برای روشنایی در مکان هایی که ممکن است اتصالات الکتریکی برای نصب چراغ نداشته باشند استفاده کنید.از آنجایی که نوار LED با دیفیوزر پوشانده شده است، می توانید به راحتی آن را بدون نگرانی از آسیب دیدن تمیز کنید

طبقه بندی انواع پروفیل

انواع پروفیل بر پايه روش های تولید و اشکال هندسی طبقه بندی شده اند. این گروه ها شامل موارد ذیل هستند.

  1. لوله
  2. تیوب
  3. مقاطع تو خالی

در صنایع آلومینیوم محصولاتی مثل میلگرد، مفتول، سیم، مقاطع تو خالی و جزو دسته محصولات شکل دهی هستند. آنها به وسیله دستگاه پرس اکستروژن آلومینیوم تولید شده و با مقطع برشی خود متعامد، و ضخامت یکنواختی دارند. این دسته شامل دو سوم از کل محصولات تولید شده با روش پرس اکستروژن آلومینیوم است. محصولات توپر و یکپارچه ای هستند که نسبت به مقطع عرضی خود بی نهایت بلند بوده و صرفاً از نظر شکل مقاطع، قطر و یا ضخامت با یکدیگر متفاوت هستند. هرگاه مقطع این محصولات گرد یا نزدیک به آن بوده و قطر آنها بالای 10mm ( 3.8اینچ و یا بیشتر) باشد مفتول نامیده می شوند. هرگاه مقطع انواع پروفیل آلومینیوم چهار گوش، متعامد، و یا در اشکال چندضلعی با قاعده بوده و همچنین هرگاه کمترین فاصله ی عمودی بین صفحات موازی (در ضخامت)، بالای 10mm ( 3.8اینچ و یا بیشتر) میله نامیده می شوند

پنجره دوجداره آلومینیومی سفارشی چیست؟

پنجره دوجداره آلومینیومی سفارشی یک فرآیند تولید همه کاره است که امکان ایجاد طیف گسترده ای از اشکال را فراهم می کند. از این رو بر اساس نقشه های شما قالبی ساخته می شود که با شکل مقطع پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی مورد نظر مطابقت دارد. برای تولید انواع پروفیل آلومینیوم اکستروژن سفارشی، آلومینیوم با فشار بالا از طریق قالبی که برای ایجاد سطح مقطع مورد نظر طراحی شده است تحت فشار قرار می گیرد سپس به به طور مکانیکی در امتداد یک میز روان کشیده شده ودرنهایت به طول مورد نظر برش داده میشود. به طور کلی دو مزیت عمده برای تولید قطعات آلومینیومی اکسترود شده وجود دارد:  توانایی ایجاد مقاطع پیچیده و توانایی تولید اقتصادی قطعات. مجتمع صنعتی آلومتکنیک با ارائه خدمات استثنایی قطعات اکستروژن سفارسی خود را به موقع و مطابق با نیاز های پروژه شما تحویل میدهد.

سیم آلومینیوم

سیم، به محصولاتی اطلاق می شود که، بدون توجه به شکل مقطع آن، قطر یا بزرگترین فاصله ی تعامد بین صفحات موازی در آن،  mm 10 یا کمتر (کمتر از  3/8 اینچ) باشد. مفتول و میله ها می توانند به وسیلهی هر یک از دو روش رولینگ گرم یا اکستروژن گرم تولید شده و با یا بدون کار سرد تکمیلی نهایی شوند. سیم عموماً به وسیله ی «کار کششی»، در یک یا چند قالب و همچنین با روش رول تخت سازی  تولید و سایز بندی می شود.

کرتین وال چیست؟

کرتین وال چیست؟ کرتین وال یک پوشش خارجی غیر ساختاری از نمای ساختمان است که معمولاً از مواد سبک وزن مانند آلومینیوم، انواع شیشه، فولاد و یا پانل های کامپوزیت ساخته می شود. نمای کرتین وال برای محافظت ازنما ساختمان در برابر عناصر خارجی مانند باران و باد طراحی شده است و درعین حال اجازه می دهد نور طبیعی وارد شود و جذابیت زیبایی را ارائه دهد.

انواع پروفیل آلومینیوم وال شامل چیدمان و طراحی خاص اجزایی است که سیستم کرتین وال را تشکیل می دهند. این اجزا می تواند شامل موارد زیر باشد:

مولیون ها:  پروفیل عمودی که  اجزای نگهدارنده هستند و کرتین وال را به سازه ساختمان متصل می کنند.

ترانسوم: پروفیل های افقی که مولیون ها را به هم متصل می کنند و به توزیع بار کرتین وال کمک می کنند.

لعاب: شیشه یا سایر مواد شفاف یا نیمه شفاف که نمای بیرونی کرتین وال را تشکیل می دهد.