سقف شیشه ای متحرک | پنجره اسکای لایت

,
سقف شیشه ای

سقف شیشه ای چیست؟ هر پنجره مسطحی که با یک زاویه در سقف قرار می گیرد یک نورگیر سقفی یا سقف اسکای لایت به حساب میآید که می تواند بر روی سقف های تخت یا شیبدار نصب شود. پنجره اسکای لایت علاوه بر اینکه نور زیادی را به خانه شما وارد می کنند، می توانند از نظر معماری چشمگیر به نظر برسند و ویژگی واقعی را به خانه شما اضافه کنند.با افزایش محبوبیت نشیمن و آشپزخانه با پلان باز امروزه خانه‌های زیادی را با نمای اسکای لایت می‌بینیم. اگر به دنبال یک سبک معاصر هستید قیمت اسکای لایت بدون قاب با ابعاد بزرگ بهترین انتخاب به نظر می رسند. اگر بالکن دارید اما دوست دارید نور از بالا به داخل فضای نشیمن شما وارد شود، سقف اسکای لایت گزینه خوبی است. همچنین راه رفتن روی نورگیرها که در میان معماران محبوب است، ویژگی چشمگیری را در سقف صاف ایجاد می کند.

سقف شیشه ای بزرگ

سقف اسکای لایت

سقف اسکای لایت شیشه ای: مسطح در بررسی اولیه، مقرون به صرفه ترین انتخاب هستند. محبوب ترین طراحی این نوع پنجره اسکای لایت نصب چندین پنجره نورگیر در یک امتداد است تا در این صورت سیل نور را در فضا به حداکثر برسانید.
پنجره اسکای لایت مدولار: پنجره‌های اسکای لایت مدولار را می‌توان در انواع نورگیر سقفی مسطح استفاده کرد و یک وسعت شیشه‌ای متشکل از چند نورگیر را ارائه میدهد. نمای اسکای لایت مدولار که اغلب در دیوارهای جانبی دیده می شوند مجموعه ای از نورگیرها هستند که توسط یک تکیه گاه فولادی باریک به هم متصل می شوند. آنها معمولاً بدون قاب هستند، بنابراین نمای قابل مشاهده یک سبک معاصر است. با تعبیه پنجره اسکای لایت مدولار، می توانید جلوه ای از سقف شیشه ای تا حدود 10 متر طول و 2 متر عرض ایجاد کنید. اتاق های رو به شمال ممکن است از نورگیر سقفی مدرن بزرگ برای به حداکثر رساندن نور بهره مند شوند.

 

نمای اسکای لایت

سقف متحرک شیشه ایی

سقف متحرک شیشه ایی یک سیستم سقفی متشکل از پروفیل های لوور آلومینیومی است که معمولاً در فضاهای باز مانند پاسیو، رستوران های بالکن دار، پاساژها و یا حتی استادیوم ها استفاده می شود. این نوع سقف  دوام، ساختار سبک وزن و مقاومت در برابر خوردگی را ارائه می دهد. ویژگی متحرک بودن به  لوورها اجازه می‌دهد تا به عقب جمع شوند و فضای زیرسقف را در معرض آسمان قرار دهند و در هنگام بسته شدن، از عناصرزیرسقف محافظت کنند. این انعطاف پذیری به ویژه در مناطقی که شرایط آب و هوایی در طول سال یا در زمان های مختلف روز متفاوت است مفید است.

سقف شیشه ای اسکای لایت را با چه ابعادی انتخاب کنیم؟

اندازه به عوامل مختلفی بستگی دارد. ابتدا باید بودجه خود را در نظر بگیرید. اگر بودجه کمتری دارید، نورگیر سقفی کوچکترو مقرون به صرفه تر خواهد بود.

از نظر طراحی چه مواردی را باید در نظر بگیرید؟
قاب‌های مینیمال و طراحی های بدون قاب به طور فزاینده‌ای برای سقف شیشه ای محبوب هستند زیرا با ورود حداکثر میزان نور به خانه همچنین ویژگی‌های امروزی را نیز حفظ میکنند.اگر به دنبال طراحی مدرن برای آشپزخانه خود هستید، اسکای لایت مدولار بزرگ بسیار محبوب هستند.

نمای اسکای لایت من چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟
ویژگی های مختلفی وجود دارد که می توانید آنها را در پنجره خود قرار دهید که به قیمت اسکای لایت اضافه می کند. در اینجا رایج ترین موارد وجود دارد.حتی چند نورگیر کوچکتر به طور چشمگیری باعث افزایش نور در فضا می شود.

قیمت اسکای لایت؟
جهت اسعلام قیمت با شماره های داخل سایت تماس بگیرید

سقف شیشه ای

سقف اسکای لایت

سقف اسکای لایت یک سیستم سقفی آلومینیومی مقاوم میباشد.عواملی که آلومینیوم را به یکی از بادوام‌ترین متریال سقف اسکای لایت تبدیل می‌کنند عبارتند از:

  1. مقاومت بالا در برابر عوامل آب و هوا. برخلاف برخی متریال ها مانند چوب رطوبت را جذب می کند و باعث تورم و پوسیدگی میشوند آما آلومینیوم این مکلات را  ندارد.
  2. مقاومت در برابر اثرات اشعه ماوراء بنفش شدید
  3. وزن ساختاری سبک و در عین حال مقاوم اما برخی از متریال سقف شیشه ای ممکن است در زیر بارش برف سنگین خم شوند و یا در برابر نفوذ بارش باران عملکرد ضعیف داشته باشند.
  4. قیمت مناسب نسبت به کارایی و ماندگاری طولانی مدت.

 

 

نمای اسکای لایت چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟

نمای اسکای لایت ویژگی های مختلفی دارد که می توانید از آن  در فضای حارجی خود استفاده کنید. بسیاری از صاحبان خانه در جستجوی متریال مناسب برای سقف متحرک شیشه ایی خود، ممکن است در میان گزینه‌های مختلفی مانند سقف چوبی، فایبرگلاس، وینیل یا آلومینیوم مردد شوند. تصمیم‌گیری مناسب نیاز به در نظر گرفتن عوامل متعدد دارد. برای انتخاب یک سازه مناسب در فضای باز باید نوع متریال مورد استفاده، مقاومت در برابر عوامل مختلف محیطی مانند خوردگی و اشعه فرابنفش، تحمل فشار باد و تحمل وزن حاصل از بارش برف را در نظر گرفت. آلومینیوم به عنوان یکی از بهترین و بادوام‌ترین مواد برای ساخت سقف متحرک شناخته می‌شود. این متریال عمر طولانی و کارایی بالایی دارد و برای سقف هایی که برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، انتخاب ایده‌آل است. به طور کلی، آلومینیوم به عنوان یک ماده چند منظوره شناخته می‌شود که در برابر شرایط محیطی مختلف مقاومت و عملکرد بالایی ارائه می‌دهد.

با چه ابعادی سقف شیشه ای را انتخاب کنم؟

اندازه به عوامل مختلفی بستگی دارد. ابتدا باید بودجه خود را در نظر بگیرید. اگر بودجه کمتری دارید، نورگیر کوچکترو مقرون به صرفه تر خواهد بود حتی چند نورگیر کوچکتر به طور چشمگیری باعث افزایش نور در فضا می شود. توجه دیگر باید این باشد که چه مقدار نور به فضا می خواهید. اگر اسکای لایت شما رو به جنوب است، ممکن است به دلیل گرمای بیش از حد، نورگیر خیلی بزرگ را نخواهید. اتاق های رو به شمال ممکن است ازاسکای لایت بزرگ برای به حداکثر رساندن نور بهره مند شوند.

از نظر طراحی چه مواردی را باید در نظر بگیرید؟
قاب‌های مینیمال و طراحی های بدون قاب به طور فزاینده‌ای برای سقف شیشه ای محبوب هستند زیرا با ورود حداکثر میزان نور به خانه همچنین ویژگی‌های امروزی را نیز حفظ میکنند. اگر به دنبال طراحی مدرن برای آشپزخانه خود هستید، اسکای لایت مدولار بزرگ بسیار محبوب هستند.

سقف شیشه ایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *