اکستروژن آلومینیوم چیست؟

اکستروژن آلومینیوم روشی است برای تبدیل بیلت آلومینیوم به پروفیل با سطح مقطع مشخص برای کاربردهای گوناگون در صنایع ساختمان و نظامی. به دلیل ویژگی منحصر به فرد فلز آلومینیوم نصبت به سایر فلزات فرایند اکستروژن امکان پذیر میباشد. قابلیت فلز آلومینیوم باعث می‌شود ماشین‌کاری و ریخته‌گری آن به راحتی انجام شده در حالیکه چگالی و سختی آن یک سوم فولاد میباشد. بنابراین محصول حاصله از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است به‌خصوص اگر در ترکیب با سایر فلزات به صورت پروفیل درآید. آلومینیوم اکستروژن، تکنیکی است که تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و صنعتی که کاربردهای بسیار زیادی در بازار دارند را امکان پذیر میکند. انعطاف‌پذیری الومینیوم، امکان تولید انواع پروفیل آلومینیومی با سطح مقاطع متفاوت را فراهم می‌آورد و به همین علت، محصولات تولید شده از آلومینیومِ دارای چگالی بسیار کم و سختی بالا، دارای مقاومت و پایداری بسیار زیادی هستند.

اکستروژن آلومینیوم

مجموعه ی الوم تکنیک

مجتمع صنعتی الوم تکنیک  یکی از برترین  کارخانه های اکستروژن آلومینیوم تهران میباشد که در زمینه ی ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم ، تولید پروفیل آلومینیوم و پروفیل آلومینیوم اختصاصی با استفاده از پرس اکستروژن فعالیت دارد.

آلومینیوم اکستروژن و کاربرد های آن

آلومینیوم اکستروژن امکان اعمال تغییرات دلخواه بیشتر را بر روی سطح مقاطع پروفیل ها را دارا میباشد و می‌توان سایر خدمات اکستروژن آلومینیوم جانبی را در طول فرایند به آن اعمال کرد. برای مثال، برای ایجاد قسمت‌های توخالی داخلی، پین‌ها یا سنبه‌های سوراخ‌زنی درون قالب قرار داده می‌شوند. پس از فرایند اکستروژن، گزینه‌های مختلفی برای رنگامیزی سطوح پروفیل الومینیوم وجود دارد که این امر می‌تواند شامل خدمات آنادایزینگ آلومینیوم ، پولیشینگ آلومینیوم و خدمات رنگ پودری آلومینیوم باشد. امروزه، از اکستروژن آلومینیوم برای اهداف بسیار متنوعی از جمله ساخت پنجره دوجداره ترمال بریک ، پروفیل پارتیشن استفاده می‌شود. این کاربردهای گوناگون به‌واسطه‌ی خواص سودمند آلومینیوم، از استحکام گرفته تا مقاومت در برابر زنگ زدگی و قابلیتش برای بازیافت مکرر بدون کاهش استحکام. تمامی این قابلیت‌ها باعث شده‌است تا اکسترود آلومینیوم راه‌حل قابل قبول و مناسبی برای نیازهای روزافزون ساخت باشد.

خدمات اکستروژن آلومینیوم