تولید پروفیل آلومینیوم

مزیت‌های تولید پروفیل آلومینیوم اکستروژن  عبارتند از:

  • سبک بودن: آلومینیوم حدود یک سوم آهن، فولاد، مس یا برنج وزن دارد، که باعث می‌شود حمل اکستروژن‌های آلومینیومی ساده‌تر و ارزان‌تر بوده و در مواردي مانند حمل‌ونقل و موارد ديگري ازجمله جابجايي قطعات، که کاهش وزن دارای اولویت دارد، انتخاب آن معقول‌تر باشد.
  • استحكام: اکستروژن‌های آلومینیومی را می‌توان در اکثر کاربردها به اندازه‌ی مورد نیاز مستحکم ساخت، و به دلیل ماهیت فرایند اکستروژن، می‌توان از طريق ايجاد ضخامت‌هايي مختلف در ديواره و تقويت داخلي در طراحي داخلي، استحکام را در قسمتی که واقعاً نیاز هست متمرکز کرد. اکستروژن‌ها، به خصوص در كاربردهاي مرتبط با هوای سرد، كاركرد خوبي دارند، چراکه استحکام آلومینیوم با کاهش دما افزایش می‌یابد.
  • نسبت بالاي استحکام به وزن: ترکیب منحصربه‌فرد استحکام بالا و وزن پایینِ اکستروژن‌های آلومینیوم باعث شده است تا در کاربردهایی مانند هوافضا، کشنده‌های کامیون‌ها و پل‌ها، که تحمل بار در آن‌ها عاملی کلیدی است، گزینه‌ای مناسب و ایده‌آل باشد.
  • ارتجاعی: آلومینیوم ترکیبی از استحکام و انعطاف‌پذیری است، و می‌تواند تحت اعمال بار انعطاف داشته باشد و یا در اثر شوک ضربه از خود برگشت‌فنری نشان دهد. به همین دلیل، در سیستم‌های مدیریت تصادف خودرو، از اجزای اکسترودشده [آلومینیومی] استفاده می‌شود.