پروفیل آلومینیوم ترمال بریک و مزایای آن

یکی از دلایل تولید پروفیل آلومینیوم واستفاده از پروفیل آلومینیوم ترمال بریک در ساخت انواع مدل پنجره دوجداره وجود ویژگی هایی است که این فلز را نسبت به سایر مواد اولیه مورد استفاده در ساخت درب و پنجره آلومینیوم و ترمال بریک ممتاز می کند.

پروفیل آلومینیوم ترمال بریک بگونه ای در درب و پنجره آلومینیوم طراحی و ساخته شده است که می‌تواند با مزایای پنجره های Upvc رقابت کرده حتی از آن برتری یابد. ازجمله مزایایی که می‌توان به آن اشاره کرد امکان اجرای خدمات رنگ پودری درب و پنجره آلومینیومی است که در پنجره‌های UPVC وجود ندارد. همچنین امکان انادایز کردن پروفیل آلومینیوم باعث استحکام و دوام آنها در برابر خوردگی شده و به ما امکان رنگ آمیزی آن را نیز می دهد.

 • روش یک

  در پروفیل آلومینیوم ترمال بریک از انواع مختلفی شکست حرارتی استفاده می‌شود و برای افزایش عملکرد حرارتی فراتر از قابلیت فضای بوجود آمده بین پروفیل های پنجره بکار برده می‌شود که البته هزینه بالاتری نیز خواهد داشت. در این فرایند از نوارهای پلی آمید که رسانایی کمتر و استحکام ساختاری بالاتری دارند استفاده می‌شود و با استفاده از تجهیزات تخصصی، نوارها در فواصل ایجاد شده قرار می‌گیرند و دو لبه را به یکدیگر وصل می‌کنند. پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارت‌های بالا و در برابر مواد شیمیایی، آب و اشعه یو وی حفظ می‌کند.

 • روش دوم

  روش دوم که نوع متفاوتی از شکست حرارتی است از گذشته تا کنون استفاده می‌شود که هرکدام کارایی خود را دارند. یکی از موادی که سالهاست در پنجره‌های با شکست حرارتی استفاده می‌شوند پلیمری شبیه به اپوکسی در فاصله بین دو قسمت داخلی و خارجی پنجره است. پس از انجماد پلیمر، متناسب فضای تعیین شده با فاصله مشخص برش خورده تا فضای میان دو بخش را پر کند. هرچه فاصله میان دو قسمت بیشتر باشد بازده حرارتی پنجره را افزایش می‌دهد.

مزایای پرفیل آلومینیوم

 • وزن سبک

  آلومینیوم فلزی بسیار سبک است با وزنی حدود 2.7 گرم در سانتی متر مربع که تقریباً حدود یک سوم فولاد است. وزن پایین آلومینیوم باعث می شود که هزینه کمتری برای ساخت پروفیل آلومینیوم صرف شود.

 • حمل و نقل آسان

  یکی دیگر از ویژگی های پروفیل آلومینیوم امکان حمل و نقل آسان آنهاست که بخاطر وزن پایین و استحکام آنها می باشد.

 • استحکام

  آلومینیوم به خودی خود فلز مقاومی است و استفاده آلیاژ آلومینیوم که ترکیبی از فلزهای مقاوم مانند آلیاژ مینزیم آلومینیوم است باعث افزایش استحکام و مقاومت پروفیل های آلومینیوم می شود.

 • مقاومت در برابر خوردگی

  امروزه پروفیل های ساخته شده از فلز آلومینیوم برای تولید پروفیل آلومینیوم پارتیشن اداری و انواع مدل پنجره دوجداره کاربرد زیادی دارد که به خاطر عدم خوردگی و اکسید شدن این فلز است.

 • رنگ آمیزی

  سطح پروفیل های آلومینیومی امکان اجرای خدمات آنادایزینگ آلومینیوم و خدمات رنگ پودری و همچنین استفاده از پوشش های طرح چوب مختلف را دارا است.

 • امکان بازیافت

  آلومینیم 100 درصد قابل بازیافت است، بنابراین امکان ذوب پروفیل و استفاده مجدد آن بدون افت کیفیت همیشه وجود خواهد داشت.