پارتیشن اداری تک جداره

یکی دیگر از کاربرد های آلومینیوم در ساخت و ساز فضاهای اداری استفاده از پروفیل آلومینیوم برای ساخت پارتیشن اداری تک جداره و پارتیشن دوجداره میباشد. امروزه، پروفیل آلومینیوم رنگی به یکی از متریال های پرکاربرد در سراسر جهان شناخته شده است. دلیل این محبوبییت مقاومت بالا و نتوع در اجرای رنگ های متفاوت آندایزینگ و خدمات رنگ پودری میباشد.

پروفیل آلومینیوم امروزه در ساخت و ساز رواج زیادی یافته است و در شکل های متنوع تولید می شود که می تواند به عنوان قطعاتی در تعداد بی شمار و در طرح های مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده شود. پروفیل آلومینیوم به دلیل خاصیت منحصر به فرد، در صنایع بسیار زیادی همچون طراحی پارتیشن اداری، مبلمان اداری، درب و پنجره آلومینیومی …مورد استفاده  قرار می گیرد.

1
2
پارتیشن اداری
1

پروفیل آلومینیوم

2

در پوش

انواع پروفیل آلومینیومی بر اساس کاربرد آنها

  • پروفیل های ساختمانی
    این نوع پروفیل شامل پروفیل آلومینیوم اختصاصی میباشد که بنا به درخواست مشتری تولید میشودکه هرکدام برای موقعیت و فضایی که مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت هستند. به طور مثال می توان به پنجره دوجداره ترمال بریک ، نمای شیشه ای و نمای ساختمان و یا دکوراسیون داخلی و پروفیل آلومینیوم پارتیشن اداری اشاره نمود.

  • پروفیل های صنعتی
    این نوع پروفیل ها اغلب برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. می توان پروفیل های صنعتی را در صنایعی چون خودرو سازی، ساخت مبلمان اداری، نبشی آلومینیومی و صنایع نظامی مشاهده کرد.

پارتیشن اداری و مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

پروفیل آلومینیوم جلوه ای خاص و مینیمالیستی به فضای اداره می بخشد پارتیشن شیشه ای با نورپردازی طبیعی فضایی مناسب را برای کارمندان و فضای کار ایجاد می کند. پروفیل آلومینیوم نسبت به سایر فلزات در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است و این خصوصیت پارتیشن اداری آلومینیومی را برای چندین سال استفاده مداوم حفظ خواهد کرد. تولید و ساخت پارتیشن های اداری آلومینیومی نیز بسیار آسان است. فن آوری پوششی خدمات آنادایزینگ آلومینیوم و خدمات رنگ پودری و همچنین پوشش های طرح چوب این اجازه را به طراحان می دهد که هنگام پردازش و طراحی پارتیشن های اداری ساخته شده از پروفیل آلومینیوم سطح صفحه را به هر رنگ و طرحی که می خواهند در آورند. طرح چوب، فلزی، آهن زنگ زده و طرح بتون از جمله طرح هایی است که می توان پارتیشن را با آن ها تزئین کرد.

روش های تولید پروفیل آلومینیوم پارتیشن اداری

پروفیل نورد سرد:

این روش درواقع مکمل روش اول است. در این حالت پروفیل استحکام بیشتری نسبت به نورد گرم خواهد داشت. ضخامت پروفیل در روش نورد سرد تحت فشار بسیار زیاد کاسته می شود. این روش از نظر تلورانس، یکنواختی و صافی کیفیت بالاتری نسبت به نورد گرم دارد. با این حال تنوع اشکال در نورد سرد نسبت به نورد گرم کمتر است همچنین روش نورد سرد برای انواع پروفیل آلومینیوم پارتیشن اداری با ابعاد کوچکتر مناسب است.

در این بخش روش های تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی را به ترتیب ذکر می کنیم:

پروفیل نورد گرم

در این حالت شمش های آلومینیوم گرم شده به طوری که به راحتی شکل و فرم دلخواه را به خود بگیرد. برای شکل دهی پروفیل به روش نورد گرم از دو غلطک با فاصله مشخص استفاده می شود. فلز حرارت دیده از میان دو غلطک عبور کرده و ضخامت آن بسته به نیاز کاهش می یابد. این روش با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات صورت می گیرد و اغلب برای شمش های بزرگ روش مناسبی است.

اکستروژن آلومینیوم چیست؟

اکستروژن آلومینیوم فرایندی است که در تولید پروفیل آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود که با توجه به طراحی و ساخت پروفایل ها از امکانات جدید نیز بهره برد. فرایند اکستروژن با گرم کردن آن و مجبور کردن آن توسط قالب اکستروژن باعث می شود که پروفیل شکل T بگیرد که باعث استحکام و افزایش ویژگی های مثبت لوله آلومینیومی می شود. آلومینیوم اکسترود شده ساختاری سه بعدی دارد و وجود شکاف ها به شما این امکان را می دهد که به راحتی به یکدیگر متصل شوند. بخش های آلومینیومی اکستروژن بسیار متنوع بوده و گزینه ایده آلی برای استفاده در انواع پروفیل آلومینیوم پارتیشن اداری هستند. آلومینیم ماده ساختاری عالی و کاملاً مناسبی برای استفاده در اکستروژن های پروفیل است. بنابراین تولید و ساخت پروفیل های آلومینیومی امروزه کاربرد بسیار و فراگیری دارد.

فناوری های امروزی آزادی عمل بسیاری برای طراحی پروفیل آلومینیوم به شما می دهد.