خواص آلومینیوم در پرس اکستروژن

آلومینیوم اختصاصی گروه صنعتی آلوم تکنیک

آلومینیوم

در بسیاری از صنایع، از فولاد و آلومینیوم استفاده می‌شود. صنعت تولید اسبای‌بازی، اتومبیل‌سازی و صنعت هوا فضا، فقط بخشی از صنایعی هستند که در آنها از آلومینیم‏ استفاده می‌شود. به این دلیل که در بسیاری از صنایع، از آلومینیم استفاده می‌شود، تقاضا برای این فلز بسیار زیاد است.

استفاده از آلومینیوم در تولید اکستروژن

دسترسی به آلومینیم آسان است،  همچنین این فلز، یک فلز مقرون به صرفه و سبک وزن است. فرآیند اکستروژن، به فرآیندی گفته می‌شود که در آن یک شمش  به شکل استوانه‌ای، با فشار از داخل یک قالب دارای یک شکل خاص عبور داده می‌شود. سپس شمش  برش داده  و حرارت‌دهی می‌شود و نهایتاً بر حسب نیاز مشتری برش داده می‌شود.

آلومینیوم

محبوبیت آلومینیوم

معمولاً آلومینیم بدلیل داشتن وزن کم، از محبوبیت زیادی برخوردار است. به طورکلی، وزن این فلز در حدود یک سوم وزن سایر فلزات است. در زمینه صنعت هوافضا، کاهش وزن، یک فاکتور ضروری و بحرانی است. این فلز، به داشتن مقاومت زیاد، بخصوص در دمای بسیار پایین مشهور است. همچنین بر روی آلومینیوم، یک فیلم اکسید آلومینیم به وجود می‌آید که موجب محافظت از آن در برابر خوردگی می‌شود.

آلومینیوم

مزایای استفاده از اکستروژن آلومینیومی

عملکرد آلومینیوم بعنوان رسانای حرارتی بسیار عالی است. این ویژگی، موجب می‌شود که از آلومینیم در کاربردهایی که در آنها نیاز به تبادل حرارتی وجود دارد، استفاده شود. همچنین آلومینیم یک فلز غیر‌مغناطیسی است، بنابراین برای استفاده در کاربردهای ولتاژ بالا کاملاً مناسب است. به همین دلیل معمولاً از آلومینیم در صنایع الکترونیکی استفاده می‌شود. همچنین آلومینیوم دارای ویژگی‌های بازتابندگی بسیار خوبی است.

می‌توان از خاصیت بازتابندگی آلومینیوم در کاربردهایی که در آنها حفاظ‌سازی در برابر نور، امواج رادیویی ضروی است، استفاده کرد. این فلز حتی در دمای بسیار بالا نمی‌سوزد، بنابراین گازهای سمی نیز تولید نمی‌کند. نهایتاً، اکستروژن های آلومینیومی بدون هیچگونه درزی تولید می‌شوند. برای مونتاژ یا اتصال آنها نیازی به استفاده از یک شیوه خاص وجود ندارد.

آلومینیوم

شرکت الوم تکنیک با استفاده از پرس اکسروژن و با ارائه محصولات منحصر به فرد در زمینه ی پروفیل الومینیوم اختصاصی و پروفیل صنعتی آلومینیوم و تولید پروفیل آلومینیوم و ساخت قالب اکستروژن الومینیوم نیاز های مشتریان را رفع میکند.

تطبیق‌پذیری و انعطاف‌پذیری آلومینیوم

تطبیق‌پذیری  و انعطاف‌پذیری آلومینیوم نیز موجب افزایش محبوبیت این فلز شده است. مقاومت این فلز در برابر حرارت و عدم ایجاد خوردگی در آن، این فلز را به یک فلز بسیار مناسب برای انواع کاربرد ها از جمله صنعت تولید خودرو تبدیل نموده است. اگر شما یک پروژه دارید و می‌خواهید با یک تولید کننده اکستروژن آلومینیوم اختصاصی مشورت کنید، با شماره  09121115413 و 09904386950 با ما تماس بگیرید.