پروفیل آلومینیوم

در گذشته قیمت پروفیل آلومینیوم براساس وزن آن و همچنین در مقیاس متر مربع محاسبه می شد اما امروزه قیمت آلومینیوم و قیمت آلومینیوم اختصاصی تنها براساس وزن آنها و بصورت کیلویی محاسبه می شود. نوسانات قیمت در بازار به گونه ای است که لازم است روزانه از قیمت تولید پروفیل آلومینیوم آن مطلع شوید. کیفیت پروفیل آلومینیوم و همچنین ضخامت پروفیل ها نیز ازجمله نکاتی هستند که می توانند در نحوه قیمت گذاری تولید پروفیل آلومینیوم اثرگذار باشند. علاوه بر این موارد سایر متغیرهایی که می تواند نهایی بودن قیمت پروفیل آلومینیوم را تغییر دهد شامل اجرت تولید، هزینه تولید قالب آلومینیوم ، هزینه رنگ کردن و آنادایزینگ آلومینیوم بر روی پروفیل می باشد.

قیمت پروفیل آلومینیوم

هزینه تولید پروفیل آلومینیوم و خدمات پوششی

تولید پروفیل آلومینیوم یک فرایند پیچیده است و شامل بسیاری از عوامل نظیر انجام فرایند اکستروژن آلومینیوم، تولید قالب آلومینیوم و غیره میباشد. هزینه استفاده از بیلت فابریک، هزینه کارگران و سایر مواد مصرفی خریداری شده در این مرحله محاسبه و در هزینه نهایی گنجانده می شود. تایین قیمت تولید پروفیل های آلومینیوم اختصاصی در مصارفی نظیر درب و پنجره آلومینیومی و پارتیشن اداری و ..بصورت نامشخص و بسته به نوسانات بازار خواهد بود.
این قسمت بسته به تقاضای مشتری متغیر است، اگر مشتری علاقه مند به استفاده از پروفیل آلومینیوم رنگی باشد و یا نیاز به خدمات انادایزداشته باشد روند تولید طولانی تر خواهد شد. صرف زمان و هزینه کار خدمات پوششی بر قیمت تولید پروفیل آلومینیوم متغیر خواهد بود.

قیمت پروفیل آلومینیوم

قیمت پروفیل آلومینیوم وهزینه حمل و نقل

پروفیل های آلومینیومی بعد از فرایند سخت کاری،خنک شده و اماده برای انتقال به بخش بسته بندی می شوند.در بخش بسته بندی پروفیل ها با دستگاهای تماما اتوماتیک بسته بندی شده، هر پروفیل با توجه به سطح مقطع و وزن با تعداد معین داخل دستگاه رفته تا روی ان ها نایلون پیچ شود.قبل از ورود به دستگاه بین پروفیل ها نیز نایلون قرار میگیرد تا در هنگام حمل پروفیل ها اسیب نبیند.در اخر بسته های کوچک روی هم قرار میگیرند و به وسیله تسمه و نبشی فلزی بسته بندی نهایی صورت میگیرد.بر روی قیمت پروفیل آلومینیوم مواردی که شامل میزان سختی، کد کیفی تعداد شاخه و وزن و طول پروفیل ها میباشد اثر گذار خواهد بود.
طول کلی پروفیل آلومینیوم صنعتی در بازار 6 متر میباشد اما مجتمع صنعتی آلوم تکنیک پروفیل های آلومینیومی را 6متر 5 سانت تولید میکند. معمولا استفاده از کامیون برای حمل  راحتتر است، همچنین مسافت، شرایط راه، وزن بار برروی قیمت اثر گذار خواهد بود.

قیمت پروفیل آلومینیوم

هزینه های متریال

این قسمت پیش شرط محاسبه هرنوع محصولی است. در مجتمع صنعتی آلوم تکنیک پروفیل های آلومینیوم اختصاصی از بهترین بیلت فابریک آلومینیوم  به عنوان مواد اولیه تولید میشود. بنابراین تعیین کننده قیمتهای پروفیل آلومینیوم صنعتی استفاده از بیلت فابریک میباشد. انواع مختلفی از بیلت آلومینیوم در بازار موجود است اما از نظر کیفی مرغوب نمیباشند زیرا در ترکیب آلیاژ، آنها از مواد ضایعات استفاده شده است.

قیمت پروفیل آلومینیوم

هزینه های کار واثر گذار بر قیمت پروفیل آلومینیوم

این هزینه بر قیمت پروفیل آلومینیوم اثر میگذارد که شامل دستمزدها، هزینه بیمه، حمل و انتقال قطعات می شود. هزینه کار بخشی از هزینه را به خود اختصاص می دهد چرا که حداقل دستمزد برای کارگران و طبق استانداردهای زندگی و سختی کار باید رعایت، و پرداخت شود.

قیمت پروفیل آلومینیوم