آلومینیوم در زندگی روزمره ما نقش برجسته ای بازی می کند. به هر گوشه که نگاه کنیم ناممکن است محصولی آلومینیومی مشاهده نشود. فویل ها و ظروف آلومینیومی در آشپزخانه، قاب پنجره روی دیوار، قوطی های کنسرو در قفسه فروشگاه ها، پلاکراهنمایی و رانندگی روی اتومبیل ها، میز و صندلی حیاط ویلا و بسیاری دیگر تنها گوشه ای از کاربرد آلومینیوم هستند. در این نوشته اما از سطح کاربرد و ویژگی های سطحی عبور می کنیم و به سرمنشا تولید آلومینیوم سفر می کنیم. در نتیجه، اگر در حوزه صنعت فعالیت دارید و به هر نوعی دست اندرکار تولید محصولات آلومینیومی هستید، یا اینکه صرفا قصد افزایش اطلاعات عمومی را دارید، مطالعه این نوشته که توسط مجتمع صنعتی آلوم تکنیک تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم می تواند برای شما مفید به فایده باشد.

پروفیل صنعتی آلومینیوم

آلومینیوم چگونه تولید می شود؟

تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم روند جالبی دارد. در واقع، چند ویژگی مهم سبب شده تا تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم در بالاترین سطح تکنولوژی صورت پذیرد. اول اینکه آلومینیوم قابلیت ارائه خواص فیزیکی بی نظیری دارد (مقاوم و منعطف است)، دوم اینکه این ماده در تولیدات فوق العاده پیشرفته مانند هواپیما به کار می رود و از همه مهم تر، آلومینیوم ماده ای است به نسبت ارزان. در نتیجه، بشر به طور گسترده روی به استفاده از این ماده آورده و همین امر، سبب انباشت تجربه و علم در باب تولید پروفیل های آلومینیوم گشته.در نهایت اینکه، آلومینیوم امروزه همانند موم در دست انسان است و روند تولید، تبدیل ماده منعطف آلومینیوم به اشکال مختلف مطلوب انسان است.

شماتیک بالا، تصویر کلی و ساده سازی شده تولید پروفیل آلومینیوم است. ماده اولیه و منعطف در یک سیلندر قرار می گیرد که خروجی آن شکل قالب دلخواه است (زمانی که پروفیل آلومینیوم اختصاصی سفارش می دهید سیلندر، متناسب با نیاز شما طراحی و ساخته می شود)، سپس فشار اعمال می شود و محصول نهایی، پس از یک دوره اقدامات کنترلی (سرد سازی و غیره)، قابلیت بهره برداری پیدا می کند.

پروفیل صنعتی آلومینیوم

تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم و نکاتی تخصصی درباره آن

کلیت پروسه تولید همین است که در تصاویر شماتیک نمایش داده شده است. آلیاژ آلومینیوم همانند موم در یک سیلندر با قالب و طراحی مشخص قرار گرفته و با ظاهر معین بیرون می آید.اما روند تولید، ریزه کاری های تخصصی فراوانی دارد که آن ها را ذیل چند بند مورد بحث و بررسی قرار داده ایم:

پروفیل های آلومینیومی، آلیاژی هستند مخصوص. در نتیجه، محصول خود را از تولید کننده ای دریافت کنید که در امر تهیه پروفیل های آلومینیومی تخصص، مهارت، دانش و تجربه دارد؛

روند تولید پروفیل های آلومینیومی، علاوه بر جنس و طرح قالب، به دما، میزان فشار اعمالی، شرایط نگهداری و دنیایی دیگر از المان ها وابسته است. یعنی یک ماده اولیه، یک قالب، یک کارگاه، می توانند پروفیل آلومینیوم مختلفی تولید کنند. یکی با استفاده از اپراتور و ناظران کارکشته محصولی قابل اتکا و دیگری پروفیلی بی مصرف.

مراحل تولید پروفیل آلومینیوم از طراحی نقشه اولیه در نرم افزارهای مهندسی آغاز می شود و به ماشین کاری و سی ان سی می رسد. از آن جا با سخت کاری و سنگ کاری، به فیلر و پرداخت قالبی ختم می شود. منظور این است که با پیمانکاری وارد همکاری شوید که روی تمامی پروسه تولید، به صورت شخصی نظارت داشته باشد و واسطه نباشد. زیرا لنگیدن کمیت کار در هر یک از قسمت ها، روی کیفیت کلی تاثیر منفی می گذارد.

پروفیل صنعتی آلومینیوم

جمع بندی، تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم

در این نوشته به طور جامع روند تولید پروفیل های آلومینیومی را تشریح ساختیم. برای دریافت مشاوره و خدمات دقیق و تخصصی، با ما تماس بگیرید و از پلن های طراحی، قابلیت تولید پروفیل های اختصاصی و البته شرایط قیمتی اطلاعات دقیق تری به دست آورید. مشتاق شنیدن صدای گرم شما هستیم، درنگ نکنید.