پروفیل صنعتی آلومینیوم شیاردار

پروفیل صنعتی آلومینیوم در زندگی روزمره ما نقش برجسته ای دارد. به هر گوشه که نگاه کنیم ناممکن است محصولی آلومینیومی مشاهده نشود. فویل ها و ظروف یکبار مصرف آلومینیومی در آشپزخانه، درب و پنجره آلومینیومی و نبشی آلومینیومی در ساختمان، قوطی آلومینیومی کنسرو در قفسه فروشگاه ها، پلاک راهنمایی و رانندگی روی اتومبیل ها، پایه های میز و صندلی، پارتیشن اداری و بسیاری دیگر تنها گوشه ای از کاربرد پروفیل صنعتی آلومینیوم هستند. در این مقاله از سطح کاربرد و ویژگی پروفیل آلومینیوم عبور می کنیم و به سرمنشا تولید پروفیل آلومینیوم اشاره ی بیشتری می کنیم. در نتیجه، اگر در حوزه صنعت فعالیت دارید و به هر نوعی دست اندرکار تولید محصولات آلومینیومی هستید، یا اینکه صرفا قصد افزایش اطلاعات عمومی را دارید، این نوشته می تواند برای شما مفید به فایده باشد. این مقاله توسط تیم مجتمع صنعتی آلوم تکنیک که خود یکی از بهترین تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم صنعتی در تهران میباشد تهیه شده است.

پروفیل صنعتی آلومینیوم

پروفیل شیاردار صنعتی چگونه تولید می شود؟

پروفیل شیاردار صنعتی روند تولید جالبی دارد. در واقع، چند ویژگی مهم سبب شده تا تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی در بالاترین سطح تکنولوژی صورت پذیرد. اول اینکه آلومینیوم قابلیت ارائه خواص فیزیکی بی نظیری دارد نظیر مقاومت و انعطاف بالا، دوم اینکه این ماده در تولیدات فوق العاده پیشرفته مانند قطعات هواپیما به کار می رود و از همه مهم تر، آلومینیوم ماده ای است به نسبت گران. در نتیجه، بشر به طور گسترده روی به استفاده از این فلز آورده و همین امر، سبب انباشت تجربه و علم در باب تولید پروفیل آلومینیوم گشته. تصویر بالا نمونه ایی از مقاطع پروفیل صنعتی آلومینیوم  است.

تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم  ومراحل آن

در مراحل اول تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم کوره ی پیشگرم ٦ متری یک ساعت ونیم قبل از شروع تولید بایستی روشن شود که بعد از یک ساعت به دما برسد.سپس بیلت های ٦متری از کوره خارج شده و در میز برش بیلت آلومینیوم قرار میگیرن و بیلت ها به میزان برش بریده میشوند. میزان مناسب برش از میان ٤ موارد زیر انتخاب میشوند: ٣٦ – ٤٠ – ٤٥- ٦٠ سانتی متر. به عنوان مثال در هنگام برش ٤٥ سانتی متر از بیلت ٦٠ سانتی متری مقدار ١٥ سانتی متر باقیمانده در صفحه برش کنار ابتدای بیلت ٦٠ سانتی متری بعدی قرار میگیرد ودر نتیجه ٣٠ سانتی متر از بیلت بعدی برش می خورد و ٣٠ سانتی متر از آن بر می گردد. با توجه به اینکه طول ٣٠ سانتی متر باقیمانده از برش بین دو غلتک گیر می کند، مقدار ٣٠ سانتی متر باقیمانده تا دهنه کوره برگردانده می شود تا گرم بماند اما داخل کوره به جهت گیر نکردن بین غلتک وارد نمی شود.

تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم

مرحله ی دوم پرس اکستروژن آلومینیوم

با قرارگیری بیلت در شارژر گاز استیلن و دوده از مخزن موجود در کنار شارژر به انتهای بیلت هدایت شده وبا شعله گرفتن، دوده به ته بیلت می نشیند که از ایجاد چسبندگی بیلت به رام جلوگیری می کند. در مرحله بعد بیلت پس از شارژر به لودر دوم یا لودر کف بصورت اتوماتیک منتقل می شود.
نکته: چون تزریق از وسط صورت می گیرد، بنابراین لایه رویی بیلت که حاوی روغن و آلودگی های سطحی می باشد به انتهای بیلت خواهد رفت، از این رو مقدار مشخص مانند ١٠ میلیمتر بایستی بریده شود که تنظیمات آن توسط اپراتور بوده و برای مقاطع مختلف متفاوت است. دامنه آن از ١٠ الی ٢٥ میلیمتر بوده وبسته به سالم بودن سربند وهمچنین اندازه طول پروفیل آلومینیوم اختصاصی تولیدی مقدار آن تعیین می گردد.
ادامه ی کلیت پروسه تولید پروفیل آلومینیوم را در مقاله ی بعدی برای شما شرح داده ایم.

نکاتی تخصصی قبل از سفارش تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم صنعتی پروفیل هایی هستند مخصوص. در نتیجه، محصول خود را از تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم دریافت کنید که در امر تهیه پروفیل آلومینیوم صنعتی تخصص، مهارت، دانش و تجربه دارند.
روند تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم علاوه براستفاده از بیلت فابریک و قالب اکستروژن آلومینیوم، به دما، میزان فشار اعمالی، شرایط نگهداری و به دیگر المان های وابسته برای تولید پروفیل بی عیب نیاز دارد در نتیجه با تولید کننده ای وارد همکاری شوید که روی تمامی پروسه تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی، به صورت تخصصی نظارت داشته باشد.

تولیدکنندگان پروفیل صنعتی آلومینیوم

جمع بندی، تولید پروفیل آلومینیوم

با مطالعه سیر تاریخی تقاضای جهانی آلومینیوم طی چند دهه گذشته، می‌شود چنین نتیجه گرفت که در بازه‌های زمانی مختلف، عوامل متفاوتی از جمله صنایع نظامی، کاربرد در ساختمان‌ها، استفاده در قوطی‌های نوشابه، کاربرد در خودرو‌‌ها و دوران رشد اقتصادی چین در ایجاد جهش در روندهای صعودی تقاضا نقش داشته‌اند. در این مقاله به طور جامع دو مرحله مهم روند تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم را تشریح داده ایم. برای دریافت مشاوره و خدمات دقیق و تخصصی، با ما تماس بگیرید و از پلن های طراحی قالب اکستروژن، قابلیت تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی و البته شرایط قیمتی اطلاعات دقیق تری به دست آورید.

تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم شیاردار

سوال های متداول پروفیل صنعتی آلومینیوم

ویژگی پروفیل صنعتی آلومینیوم در صنایع گوناگون چیست؟

هدایت الکتریکی و حرارتی منحصر به فرد این فلز، پروفیل های آلومینیوم را در صنعت الکترونیک ضروری می کند. وزن سبک و استحکام بالا در صنعت خودرو و هواپیما بسیار کار آمد است. و مقاومت طبیعی آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی، پروفیل های آلومینیوم اکسترود شده را برای استفاده در محیط های دریایی و باز ضروری می کند.

پروفیل های آلومینیوم در چه صنایعی مورد مصرف قرار میگیرد؟

پروفیل صنعتی آلومینیوم در طراحی مبلمان اداری، قطعات ماشین آلات، صنایع ساختمان، یخچال های صنعتی و بسیاری دیگر از صنایع، مورد مصرف قرار میگیرد که این فقط چند مورد از امکانات بی پایان آلومینیوم میباشد.

هزینه تولید پروفیل صنعتی آلومینیوم؟

برای دریافت قیمت های به روز با شماره ی داخل سایت تماس بگیرید زیرا به دلیل دلیل عدم ثبات قیمت در بازار، قادر به پاسخگویی به این سوال نمیباشیم.

سخت ترین آلیاژ آلومینیوم چیست؟

قوی ترین و سخت ترین گریدهای تجاری آلومینیوم سری ٧٠٠٠ میباشد. رایج ترین نمرات سری ٧٠٠٠ نمره ٧٠٧٥ است. آلیاژ نمره ٧٠٧٥ مقاومت بسیار بالایی در مقایسه با دیگر آلیاژ ها دارد.

آیا آلیاژ آلومینیوم ٦٠٦١ ازآلیاژ آلومینیوم ٧٠٧٥ قویتر است؟

هنگام مقایسه مقاومت بازده آلومینیوم ٦٠٦١ و ٧٠٧٥ ، بدیهی است که ٧٠٧٥ آلومینیوم با ضریب ٢ تقریبا  برتری دارد.