فروش پروفیل آلومینیوم اختصاصی

پروفیل آلومینیوم اختصاصی از آلومینیوم که فراوان‌ترین ماده معدنی موجود در پوسته زمین است تولید میشود اگر چه آلومینیوم به طور معمول در طبیعت به فرم خالص وجود ندارد. آلومینیوم از بوکسیت، که یک ماده معدنی است که از معادن بخش‌های مختلف جهان قابل حصول است، استخراج می‌شود. تا سال 1888، تنها یک فرایند اقتصادی قابل اجرا برای تولید انواع پروفیل آلومینیوم ارائه شده بود.
بوکسیت معدنی، خرد شده و در  آب پراکنده می‌شود. خاک رس و سیلیس به عنوان محصولات جانبی حذف می‌شوند و بوکسیت باقی‌مانده در کوره خشک می‌شود و با کربنات‌سدیم تجارتی و آهک مخلوط می‌شود. این مخلوط حاصله، قبل از حرارت دیدن در کوره کلسیناسیون، از تعدادی مرحله فرآوری عبور می‌کند. ماده حاصله، آلومینا است، این ماده به شکل پودری بوده و ترکیب شیمیایی اکسیژن و آلومینیوم است.

 برای به دست آوردن آلومینیومی که دارای قابلیت استفاده بعنوان ماده اولیه در فرایند پرس اکستروژن و تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی باشد، در ابتدا باید آلومینا از کوره‌ی ذوب فلزات و سپس از فرآیندهای آلیاژسازی عبور کند، در طی این فرآیندها، مقادیر مورد نیاز از عناصر آلیاژساز از قبیل مس، منیزیوم، سیلیکون و منگنر به آلومینیوم ‏ افزوده می‌شود تا یک آلیاژ با ویژگی‌های مورد نظر تولید شود.

مجتمع صنعتی آلوم تکنیک دارای بهترین دستگاه تمام اتوماتیک پرس اکسترود آلومینیوم در تهران میباشد همچنین ارائه کننده سایر خدمات در حیطه ی ساخت قالب اکستروژن الومینیوم است.

پروفیل آلومینیوم اختصاصی

پروفیل اختصاصی و ویژگی های آن

پروفیل اختصاصی دارای ویژگی های مهمی میباشند که عبارتند از:

وزن کم: وزن آلومینیوم، در حدود یک سوم وزن آهن، فولاد، مس یا برنج است که همین ویژگی، مدیریت فرایند پروفیل اکستروژن آلومینیوم و تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی را ارزان‌تر و این فلز را به یک فلز جذاب برای استفاده در کاربردهایی تبدیل می‌کند که در آنها کاهش وزن از اولویت زیادی برخوردار است، مثل حمل و نقل و یا کاربردهای دیگری که در آنها از قطعات متحرک استفاده می‌شود.

مقاومت بالا: می‌توان در فرایند تولید پروفیل اکستروژن آلومینیوم ، پروفیل را بگونه‌ای تولید کرد که دارای مقاومت مورد نیاز برای بیشتر کاربردهای صنعتی باشند و بدلیل ماهیت فرایند پرس اکستروژن، می‌توان بر حسب نیاز، مقاومت بخش‌هایی از قطعه را از طریق تغییر ضخامت دیواره در زمان طراحی مقاطع پروفیل آلومینیوم را افزایش داد. در کاربردهایی که در آنها سایش سرد وجود دارد، می‌توان به راحتی از فرایند تولید پروفیل اکستروژن آلومینیوم استفاده کرد، چرا که آلومینیوم بر اثر سرما، محکم‌تر و مقاوم‌تر می‌شود.

پروفیل اکستروژن آلومینیوم

ویژگی‌های منحصر بفرد پروفیل اکستروژن آلومینیوم

یکی از ویژگی‌های پروفیل اکستروژن آلومینیوم ، وجود مقاومت بالا نسبت به وزن ماده است، همین امر سبب شده است که از پرس اکستروژن برای تولید پروفیل آلومینیوم مورد نیاز در کاربردهایی از قبیل صنعت هوافضا، صنعت و ساختمان و پل‌ها که در آنها حمل بار، یک مشخصه اساسی است استفاده شود.
مقاومت در برابر خوردگی:  ویژگی پروفیل آلومینیوم اختصاصی این است که دارای مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی میباشد. پروفیل های آلومینیومی اکستروژن دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند و سطح آلومینیوم، توسط اکسید آلومینیوم محافظت می‌شود، می‌توان این محافظت را با انجام آنودایزینگ آلومینیوم، خدمات رنگ پودری و یا سایر فرآیندهای پوششی افزایش داد.

فروش پروفیل اکستروژن آلومینیوم

مزایای پروفیل آلومینیوم اختصاصی صنعتی

 رسانایی حراتی بسیار عالی:  بر مبنای وزن و قیمت پروفیل آلومینیوم اختصاصی، می‌توان گفت که آلومینیوم، حرارت و سرما را بهتر از سایر فلزات مرسوم هدایت می‌کند، همین ویژگی پروفیل آلومینیوم اکستروژن را به یک ماده ایده‌آل برای کاربردهایی که در آنها به مبدل‌های حرارتی یا گرمازدایی نیاز است؛ تبدیل کرده است.از طرفی میتوان با استفاده از تکنولوژی ترمالبریک پروفیل های آلومینیومی اکستروژن را عایق گرما و سرما کرد. انعطاف‌پذیری طراحی قالب اکستروژن این امکان را به طراح می‌دهد تا مقاطع پروفیل آلومینیوم را به گونه ایی طراحی کند که اتلاف حرارتی در منازل و سایر اجزا را بهینه‌سازی نماید.

رسانای بسیار مناسب الکتریسیته: آلومینیوم، بار الکتریکی به دست نمی‌آورد، استفاده از پروفیل های آلومینیوم اختصاصی در کاربردهای ولتاژ بالا و در صنایع الکترونیک که در آنها میدان مغناطیسی وجود دارد، بسیار مناسب است.

غیر قابل اشتعال و غیر سمی بودن: آلومینیوم نمی‌سوزد و حتی در دماهای بسیار بالا نیز مواد سمی تولید نمی‌کند.

ویژگی بازتابندگی: می‌توان با انجام عملیات پولیشینگ و براشینگ بر روی سطح  آلومینیوم، اجزای آلومینیومیِ بسیار بازتابنده را تولید کرد، می‌توان از این ویژگیِ پروفیل های آلومینیوم اختصاصی برای ساخت پروفیل آلومینیوم باربند ماشین یا کاربردهایی که در آنها حفاظ‌سازی مناطق در برابر  نور، امواج رادیویی یا تشعشعات فروسرخ مطلوب است، استفاده کرد.

قیمت پروفیل آلومینیوم اختصاصی

سوال های متداول در رابطه با پروفیل اختصاصی

پروفیل آلومینیوم اختصاصی چیست ؟
به پروفیل هایی اطلاق میشود که توسط تولید کنندگان اکستروژن  به صورت اختصاصی برای مشتریان طراحی و تولید میشود. معمولا بیشترین کاربرد پروفیل های اختصاصی برای تولید درب و پنجره اختصاصی کاربرد دارد. مهندسین طراحی پنجره با انجام تغییرات بر روی مقطع پروفیل، سیستم های مختلف درب و پنجره اختصاصی ارائه میدهند.

مزیت استفاده از پروفیل اختصاصی در تولید درب و پنجره ؟
ازمزایای آن به کارگیری یراق آلات با کیفیت، امکان آب بندی و هوابندی مناسب، امکان استفاده از شیشه های دو جداره و سه جداره، کاهش هزینه های نصب به دلیل نصب آسان و سریع، امکان اجرا انواع پوشش های رنگی متنوع، امکان تولید درهراندازه و شکل برای ایجاد سیستم های اختصاصی درب و پنجره.

هزینه سفارش پروفیل آلومینیوم اختصاصی به چه صورت میباشد ؟
هزینه پروفیل های اختصاصی به عوامل مختلفی بستگی دارد میباشد. از جمله هزینه قالب، مقدارسفارش، وزن پروفیل های آلومینیومی، ضخامت پروفیل، خدمات رنگ کاری و…که میتوانید با شماره های داخل سایت از مشاوران ما کمک بگیرید.

مزیت استفاده از آلومینیوم در تولید پروفیل اختصاصی چیست ؟
آلومینیوم فلزی سبک و قوی و مقاوم به خوردگی میباشند. همچنین در مورد مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای، سازگار با محیط زیست محسوب می شوند. آلومینیوم می تواند بارها و بارها بازیافت شود، بدون از دست دادن هر گونه ویژگی فیزیکی. آلومینیوم به دلیل انعطاف پذیری بالا میتواند پروفیل ها با پیچیده ترین مقاطع نیز تولید کند.

پروفیل اختصاصی چگونه تولید میشوند؟
پروفیل های اختصاصی طی فرآیند اکستروژن تولید میشوند. در این روش بیلت آلومینیوم با فشار زیاد و دمای مشخص از میان قالب با مقطع خاص عبور کرده و پروفیل با همان شکل و سطح مقطع قالب تولید میشود.از مزیت های این روش تولید پروفیل ها با مقاطع پیجیده ومتنوع میباشد که در طول پروفیل یکسان میباشد.

پروفیل اختصاصی آلومینیوم بدون نیاز به اتصالات مکانیکی

پروفیل اختصاصی آلومینیوم را می‌توان در فرایند تولید با استفاده از پرس اکستروژن آلومینیوم در شکل‌های پیچیده بدون وجود درز و بدون استفاده از اتصالات مکانیکی تولید کرد.  معمولاً پروفیل آلومینیوم  حاصله، نسبت به قطعه مونتاژ شده همتای خود مقاو‌م‌ تر است.

تولید پروفیل اکستروژن آلومینیوم

طراحی راحت مقاطع پروفیل آلومینیوم

در حالیکه پروفیل های آلومینیومی استاندارد در بازار موجود میباشند با اینحال صنایعی هستن که برای محصولت خود نیاز به پروفیل اختصاصی دارند. در نتیجه تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم برای رفع نیاز مشتریان خود بخشی از تولید خود را اختصاص داده اند به تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی. تولید این نوع پروفیل بر اساس اهداف عملکردی و درخواست یک پروژه تایین میشود.

عرضه‌ی سریع به بازار: معمولاً فرایند تولید پروفیل اکستروژن آلومینیوم خام مجتمع صنعتی آلوم تکنیک 10 روزه کاری میباشد و زمان تحویل پرفیل ها همراه با خدمات پوششی مثل آنودایزینگ آلومینیوم و خدمات رنگ پودری 20 روزه کاری است، که همین امر موجب می‌شود که توسعه نمونه اولیه و عرضه به بازار سریع شود.

آسان بودن ساخت و مونتاژ انواع پروفیل آلومینیومی :  طراحی قالب اکستروژن و کارآی پرس اکستروژن آلومینیوم، موجب می‌شود که فرآیندهای تولید و مونتاژ بعدی به آسانی صورت پذیرند. همچنین مجموعه متنوعی از فرآیندهای توrdلید وجود دارند که به طور معمول  از آنها برای تولید اجزای مبتنی بر اکستروژن و مونتاژ آنها استفاده می‌شود.

قابل بازیافت:  می‌توان آلومینیوم را به تعداد دفعات زیاد و بدون کاهش کیفیت، بازیافت نمود. معمولاً در تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و پروفیل اکستروژن آلومینیوم ، از مقدار ی مواد بازیافتی استفاده می‌شود که این کار موجب کاهش زیبایی و یا کیفیت محصول نمی‌شود. علاوه بر این، ویژگی‌های ذاتی اکستروژن ، از جمله سبک وزنی ، مقاومت و انعطاف‌پذیری در طراحی، دارای مزایای قابل توجهی برای محیط زیست است.

تولیدکنندگان پروفیل آلومینیوم اختصاصی