اکستروژن آلومینیوم چیست؟

فرایند اکستروژن آلومینیوم روشی است برای تبدیل بیلت آلومینیوم به پروفیل با سطح مقطع مشخص برای کاربردهای گوناگون در صنایع ساختمان و نظامی. به دلیل ویژگی منحصر به فرد فلز آلومینیوم نصبت به سایر فلزات فرایند اکستروژن امکان پذیر میباشد. قابلیت فلز آلومینیوم باعث می‌شود ماشین‌کاری و ریخته‌گری آن به راحتی انجام شده در حالیکه چگالی و سختی آن یک سوم فولاد میباشد. بنابراین محصول حاصله از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است به‌خصوص اگر در ترکیب با سایر فلزات به صورت پروفیل درآید.
اکسترود آلومینیوم ، تکنیکی است که تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و صنعتی که کاربردهای بسیار زیادی در بازار دارند را امکان پذیر میکند. انعطاف‌پذیری الومینیوم، امکان تولید انواع پروفیل آلومینیومی با سطح مقاطع متفاوت را فراهم می‌آورد و به همین علت، محصولات تولید شده از آلومینیومِ دارای چگالی بسیار کم و سختی بالا، دارای مقاومت و پایداری بسیار زیادی هستند.

اکسترود آلومینیوم

به منظور اعمال تغییرات دلخواه بیشتر بر روی سطح مقاطع پروفیل های اکسترود شده، می‌توان کارهای جانبی در طول فرایند به آن اعمال کرد. برای مثال، برای ایجاد قسمت‌های توخالی داخلی، پین‌ها یا سنبه‌های سوراخ‌زنی درون قالب قرار داده می‌شوند. پس از فرایند اکستروژن، گزینه‌های مختلفی برای رنگامیزی سطوح پروفیل الومینیوم وجود دارد که این امر می‌تواند شامل خدمات آنادایزینگ آلومینیوم ، پولیشینگ آلومینیوم و خدمات رنگ پودری آلومینیوم باشد.

امروزه، از اکستروژن آلومینیوم برای اهداف بسیار متنوعی از جمله ساخت پنجره دوجداره ترمال بریک ، پروفیل آلومینیوم پارتیشن اداری استفاده می‌شود. این کاربردهای گوناگون به‌واسطه‌ی خواص سودمند آلومینیوم، از استحکام گرفته تا مقاومت در برابر زنگ زدگی و قابلیتش برای بازیافت مکرر بدون کاهش استحکام. تمامی این قابلیت‌ها باعث شده‌است تا اکسترود آلومینیوم راه‌حل قابل قبول و مناسبی برای نیازهای روزافزون ساخت باشد.

مجموعه ی الوم تکنیک

با استفاده از پرس اکستروژن و آلومینیوم به تولید پروفیل آلومینیوم و تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی  می پردازد.

تولید پروفیل آلومینیوم
پروفیل الومینیوم اختصاصی
ساخت قالب اکستروژن الومینیوم

اکستروژن آلومینیوم و فرآیند تولید

پس از طراحی و ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم، بیلت آلومینیوم، تا دمای ‎۸۰۰°F-925°F‎  حرارت داده می‌شود. سپس، بیلت آلومینیومی، به یک دستگاه لودر انتقال داده می‌شود، در اینجا از مواد روان‌کننده استفاده می‌شود تا مانع از چسبیدن بیلت یا شمش به پرس اکستروژن، یا دسته شود.با استفاده از پرس، فشار زیادی بر روی بیلت وارد می‌شود که موجب می‌شود شمش آلومینیومی با فشار از قالب عبور کند.برای اجتناب از تشکیل اکسیدها، نیتروژن به فرم مایع یا گازی وارد این محفظه می‌شود و در بخش‌های مختلف قالب جریان می‌یابد. نیتروژن، موجب ایجاد یک جو بی‌اثر و افزایش طول عمر قالب می‌شود.

مراحل آخر اکستروژن آلومینیوم

در مراحل خنک کاری اکستروژن آلومینیوم قطعه اکسترود شده، از روی میز دریافت یا میز غلطک‌ دار خروجی عبور می‌کند نهایتا پس از باز شدن قالب به فرم قالب در می‌آید. سپس بر روی میز خنک‌ کاری قرار می‌گیرد. بر روی این میز فن‌هایی قرار دارند که قطعه‌ی تازه تولید شده را خنک می‌کنند.پس از اتمام فرآیند خنک‌کاری، آلومینیوم اکسترود شده برای تابگیری و سخت‌کاری به میز مخصوصی استریج انتقال داده و بعد از آن اکستروژن سخت‌کاری شده به میز اره منتقل می‌شود و بسته به نیاز مشتری برش داده می‌شود. مرحله آخر، انجام عملیات ایجینگ در کوره های ایج با دمای 180درجه میباشد.

مجموعه ی صنعتی الوم تکنیک خدماتی از قبیل تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم و تولید پروفیل آلومینیوم عرضه می نماید.